Po porażce ze Zniczem Pruszków przyszedł czas na kolejną przegraną z II – ligowcem. Tym razem od Polonii lepsza okazała się Legionovia Legionowo, która podobnie jak klub z Pruszkowa, zdobyła dwie bramki, tym razem przy ani jednej Polonii.

Na pierwszą połowę Polonia wyszła mocnym składem. Niestety nie przełożyło się na to wynik. „Czarne Koszule” na przerwę schodziły, przegrywając 1:0, rywale gola zdobyli w 43 minucie. Najbliżej bramki dla Polonii był Daniel Choroś po dośrodkowaniu Marcina Bochenka, ale uderzył niecelnie głową.

Druga połówka mogła rozpocząć się od bramki dla naszej drużyny. Niestety strzał Krystiana Pieczary z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce. Chwilę później rywale podwyższyli na 2:0, po rzucie karnym. Takim wynikiem ostatecznie skończyło się spotkanie, choć porażka mogła być wyższa, w ostatnich minutach przeciwnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W ostatniej minucie szansę mieli też poloniści, ale pojedynek z bramkarzem przegrał Grzegorz Wojdyga.

27.01.2018 r.
Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)

Polonia: (I połowa) Mateusz Tobjasz – Marcin Bochenek, Daniel Choroś, Rafał Zembrowski, Piotr Maślanka – Cezary Sauczek, Marcin Gawron, Mariusz Marczak, Marcin Kluska, Bartosz Wiśniewski – Krystian Pieczara (II połowa) Mateusz Tobjasz – Przemysław Szabat, Bazyli Kokot, Grzegorz Wojdyga, Bartłomiej Gromek – Patryk Zych, Maciej Wilanowski, Ivan Popow, Sebastian Olczak, Mateusz Małek – Krystian Pieczara

Źródło: własne/regiowyniki.pl/kspolonia.pl