Tusiński o rozmowach stadionowych

Polonia nadal rozmawia z władzami miejskimi o modernizacji stadionu przy ul. Konwiktorskiej. Postanowiliśmy zapytać Łukasza Tusińskiego, który obecnie jest najbliżej tych rozmów, o szczegóły. Zapraszamy na wywiad! 

Dodatkowo nasza rozmowa z Iwoną Gawryszewską, która dziś rozegrała swój 100 mecz w barwach „Czarnych Koszul”.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

10 thoughts on “Tusiński o rozmowach stadionowych

 1. Jest doza optymizmu, dobrze że w końcu temat się rusza i wszyscy zainteresowani z K6 stanęli w jednym szeregu i maja coś do powiedzenia. Dobrze też, że chcą w końcu porządnie ogarnąć sprawę tego co tu można, a czego nie można postawić ile pieter w dół i w górę komercyjnie, sportowo, społecznie, 4 fun czy promocyjnie. Jednak te lata samego procesu inwestycyjnego są niepokojące. Aż tak długo ?! przy takim a nie innym finansowaniu to takie balansowanie na krawędzi jednak (jeszcze z jakimś zewnętrznym hajsem z ekstraklasy na przykład dało by się wyżyć. Teraz do czasu pozytywnych rozstrzygnięć jesteśmy taką jakby studnią bez dna). Czy to co teraz zaproponował każdy podmiot za tą prawie dekadę będzie aktualne i na tyle „nowoczesne” by nie było narzekań.

  1. Koncepcja architektoniczna to dokument na 100-150 strona A4 dokładnie ogarnięty. Projekt jest mniejszy. Na razie mają pewne określone pomysły i wiedzą co potrzebują poszczególne sekcje. Przy dobrych wiatrach papierologia to 2-3 lata, więc nie napalajcie się jeszcze 😉

  2. Ja się na nic nie napalam tylko pytam. Bo okazuje sie że znowu – ni stad ni zowąd – jest już koncepcja/projekt i chciałbym wiedzieć jak on wygląda, kto jest autorem, w jakim trybie nim został i dlaczego projekt jest „tajny” skoro to instytucja (klub)/inwestycja z pieniędzy publicznych a poza tym już omawiana.

   Efekt „wow” to by osiągnęli gdyby jego autorem była np pracownia SANAA albo Herzog&Meuron, więc nie ma co tak tej bibuły miętosić pod stołem, bo nic takiego nie nastąpi.

 2. @Kmicic to jest na razie faza gadania, i jeszcze sobie „trochę” pogadają, ciekaw jestem tego koncertu życzeń jakie zgłosiły wszystkie sekcje to dopiero musi być kosmos.

  Generalnie żeby to wszystko miało jakikolwiek sens to trzeba wszystko poukładać na płaszczyźnie organizacyjno finansowym, bo inaczej taka inwestycja pociągnie klub na dno, i nawet najpiękniejszy stadion tutaj nie pomoże.

  1. Ja też jestem ciekawy, tym bardziej że publikując te materiały (a przecież już coś jest) mają od razu korektę/opinie. Wystarczy porobić skany i wrzucić do sieci.

  1. Nie mogą założyć strony, np. http://www.stadiondlaPolonii2020.pl i publikować tam na bieżąco WSZYSTKO co jest z tematem związane? Będą mieli dzięki temu NON STOP i ZA DARMO opinie ludzi, będą mieli reklamę przedsięwzięcia, będą mieli formę nacisku na władze.

Dodaj komentarz