Po zmianie zarządu spółki „Gazeta Wyborcza” przygląda się obecnym problemom finansowym Polonii. W tym roku Polonia ma ledwie 1,5 mln zł [budżet – przyp. DS]. Klub szuka oszczędności – oddał najdroższych piłkarzy, tnie też pensje obecnym. Jedną z pierwszych decyzji Janusza Kopcia, prezesa Polonii, było wielokrotne obniżenie własnej pensji, którą wywindował jego poprzednik Jerzy Engel – czytamy w „GW”.

Janusz Kopeć

Janusz Kopeć (fot. Lugher77)

W ramach poszukiwania środków zostaną wyemitowane kolejne akcje. Seria „G” ma wynieść 708 akcji o wartości nominalnej 1000 zł. Cena emisyjna to 2000 zł [szczegóły tutaj]. Poza tym rozwiązaniem w Polonii doszło do sporego zaciskania pasa. Najdrożsi piłkarze odeszli, a klub walczy o obniżenie wysokiego czynszu ustalonego przez Miasto.

Za jeden dzień, w którym Polonia rozgrywa swoje mecze, władze muszą oddać do kasy ratusza niemal 15,2 tys. zł. Trening na głównej płycie kosztuje 3,2 tys. zł. Dla biednej jak mysz kościelna Polonii to zdecydowanie za dużo – relacjonuje „Wyborcza”.

Wysłaliśmy pismo do władz miasta w tej sprawie, ale od kilku tygodni nie otrzymaliśmy odpowiedzi – zdradza „GW” prezes Kopeć i dodaje: – Nie wspomnieliśmy w nim, jakiego czynszu byśmy sobie życzyli, ale chcemy płacić jak najmniej.

Ratusz zna złą sytuację klubu i publicznie deklarował wsparcie. – To nie jest ostateczna kwota czynszu. Spotkamy się z władzami Polonii, będziemy rozmawiać. Fani zrzucają się, żeby ratować zespół, i to dla nas ważny argument. Oddolna społeczna inicjatywa to ważna przesłanka przy ustalaniu stawek – mówił pod koniec lipca dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w ratuszu Janusz Samel.

Temat czynszu może być podjęty we wrześniu. Wtedy też ma odbyć się spotkanie przedstawicieli środowiska polonijnego z władzami miasta w sprawie modernizacji stadionu „Czarnych Koszul”.

Ciekawe informacje biletowe pojawiły się na stronie oficjalnej:

W grupie siła

  • Nie masz karnetu? Przyprowadź dwie osoby, które nie są zarejestrowane w naszej bazie danych, wszyscy otrzymacie 50% zniżki na bilet.
  • Masz karnet! Przyprowadź dwie osoby, które nie są zarejestrowane w naszej bazie danych. Otrzymają zniżkę 50% na bilet, a ty otrzymasz prezent w postaci programu meczowego z autografami zawodników.

Emocje smakuję lepiej z Polonią. Jeżeli nie byłeś/aś jeszcze na żadnym meczu Polonii w tej rundzie, a jesteś w naszej bazie danych, otrzymasz zniżkę 50% na bilet.

Zgoda ze zgodami. Zniżka 50% na bilet dla wszystkich kibiców zameldowanych w Krakowie i Nowym Sączu!

Uwaga!

  • Oferta obowiązuje od 11 września 2017 do odwołania.
  • Oferta nie obejmuje meczów z Widzewem Łódź i Legią II Warszawa
Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / kspolonia.pl