Klub potwierdza transfer Kaczmarka, ostatni tego lata

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje dotyczące Mateusza Kaczmarka. Były pomocnik Leśnika Manowo podpisał dziś umowę z „Czarnymi Koszulami”. 

Polonia zyskała bardzo uniwersalnego piłkarza mogącego grać w środku pomocy, za napastnikami oraz na bokach obrony i pomocy.

Dowiedzieliśmy się, że to prawdopodobnie ostatni transfer, który przeprowadzi nasz klub. Tym sposobem awizowany przez nas wczoraj Egipcjanin nie zagra w barwach „Czarnych Koszul”.

Źródło: własne / kspolonia.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

6 thoughts on “Klub potwierdza transfer Kaczmarka, ostatni tego lata

 1. Po tym transferze kadra choć skromna nie wygląda źle. Wielu piłkarzy może grać na kilku pozycjach, więc chociaż 22 osoby to wydaje się mało, to nie powinno być widać braków na pozycjach. Nie mniej jednak przydałby się jeszcze typowy napastnik, bo nie wiem czy sam Chałas to pociągnie, a by wygrywać mecze ktoś te bramki musi strzelać.

  1. Tylko z tych 22 piłkarzy, 5 to wielka niewiadoma (Siryk, Zych, Kaczmarek, Wierzbowski, Szymerski). Trzeba liczyć na dobrą rękę do młodych trenera Chrobaka. W tym sezonie młodzieżowcy będą musieli być szybko gotowi do gry na przyzwoitym poziomie.
   O ile w defensywie jest jeszcze rywalizacja (na ławce Szabat, Wojdyga, Kokot), o tyle z przodu na ławce sama młodzież + Kluska.

  2. Oczywiście, że liczymy na rękę do młodych Chrobaka, ale nie mogę się zgodzić co do tej 5. Szymerski to jest niewiadoma dla nas kibiców, trener zna go bardzo dobrze. Jeśli nie byłby pewny jakości tego zawodnika to nie zabierałby go ze sobą z Pogoni Grodzisk. Siryk to typowe uzupełnienie kadry, wiadomo że grał będzie jedynie w rezerwach. Wierzbowski też nie jest niewiadomą. Wiadomo jakie ma mocne strony, a w jakiej grze się zupełnie nie odnajduje na boisku. Mądre wprowadzanie go i dawanie szans i jestem pewien, że będziemy mieć z niego sporo pożytku. Na szczęście w tym roku na ławce mamy prawdziwego fachowca.

   Zostają Zych i Kaczmarek. W przypadku tego pierwszego pewne jest, że talent i możliwości ma spore, pytanie jak odnajdzie się od razu w piłce seniorskiej. To faktycznie niewiadoma, ale na szczęście skrzydła mamy zabezpieczone. Co do Kaczmarka, pisałem pod poprzednim newsem, że moim zdaniem to transfer bardziej z konieczności niż jakości. Wątpię też, by trener Chrobak obserwował go dłużej niż parę treningów. Ale on już trenował z seniorami i pograł w III lidze, więc nie będzie miał raczej problemów z przeskoczeniem na rywalizację z seniorami. Jedyna niewiadoma to jego umiejętności.

   Dodałbym jeszcze, że jeśli zespół będzie realizował plany trenera Chrobaka i dobrze funkcjonował jako całość, a z meczu na mecz wygląda to lepiej, to młodzieży będzie łatwiej wskoczyć i odpalić. Najważniejsze by każdy wiedział co ma grać i robił swoje, a wtedy nawet 6 młodych na boisku będzie dawało radę.

   Wciąż brak mi jeszcze jednego typowego napastnika i mam nadzieję, że w klubie też to widzą. Gdyby udało się tutaj sprowadzić kogoś kto da jakość mógłbym stwierdzić, że jak na nasze możliwości finansowe mamy kompletny zespół.

  3. Dla mnie Wierzbowski to jednak nadal duża niewiadoma. Wszyscy znamy jego atuty, ale od 3 lat coś nie może ich za bardzo pokazać. O czymś świadczy też fakt, że już 3 trener nie widzi go w pierwszym składzie. Poza tym za nim są już 3 lata w futbolu seniorskim, a postury nadal nie zmienił. Nie mam pewności, że teraz odpali.

   Co do Szymerskiego, to on był głównie zmiennikiem Macieja Wilamowskiego (wychowanek Polonii, poszedł do Legionovii latem), zazwyczaj wchodził na końcówki albo w ogóle. Ufam trenerowi Chrobakowi, ale takie statystyki czynią Szymerskiego dla mnie nie wiadomą.

   Jeśli chodzi o napad, w pełni się zgadzam. Chętnie zobaczyłbym jakiegoś snajpera, nawet króla strzelców którejś z IV lig można by spróbwac.

Dodaj komentarz