Polonia rozpocznie od A-klasy.

Już jutro nastąpi inauguracja rozgrywek III ligi, w których Polonia w swoim pierwszym meczu zmierzy się z Huraganem Morąg. Jak się okazuje, nie są to jedyne rozgrywki, w których zawodnikom „Czarnych Koszul” przyjdzie toczyć zaciekłe boje o tytuły i sławę na całą Europie.

Stadion Polonia Warszawa (fot. Ami / wielkapolonia.pl)
Stadion Polonia Warszawa (fot. Ami / wielkapolonia.pl)

19 sierpnia inaugurację rozgrywek będzie świętować słynna, polska „Serie A”. Warto nadmienić, że w rozgrywkach słynnej ligi „Dumę Stolicy” będą reprezentować poloniści z drużyny rezerw. Zmagania o awans do „V Ligi Mistrzów” rozpoczną z niemniej uznanym KS Puznówką 1996. Rywalizacja z zespołami takiego formatu z całą pewnością nie będzie należała do najłatwiejszych. Wszak największą bronią „Seria A” jest jej nieprzewidywalność, a w każdym kolejnym spotkaniu będziemy mogli spodziewać się dosłownie wszystkiego. Z pewnością nie zabraknie walki do samego końca, a grad bramek będzie niemal gwarantowany.

Dla fanów Czarnych Koszul i szeroko pojętego groundhoppingu występy Polonii II Warszawa na tym szczeblu rozgrywek to nowość. Polonię czekają mecze z niemniej znanymi rywalami, takimi jak Vulcan Wólka Mlądzka, Snajper Sośninka, czy Bór Regut. Ambitne plany polonistów może zakłócić inny beniaminek – Burza Pilawa. Debiutująca w tych elitarnych rozgrywkach Polonia ma realną szansę na awans. W każdym razie nasze grono redakcyjne DS wierzy głęboko w sukces na tym szczeblu rozgrywkowym.

Więcej informacji na temat terminarzu rozgrywek pod linkiem.

Źródło: 90 minut

Author: Diesel

8 thoughts on “Polonia rozpocznie od A-klasy.

  1. Przynajmniej gościu co prowadzi kartofliska będzie miał dobry temat do ogarnięcia.
    Rywalizacja nie będzie łatwa wiadomo jakie mogą się pojawić kwiatki podczas takich A-klasowych eskapad. Nie tylko na boisku.
    Już widzę te tytuły Polonia fortelem wychodzi spod ognia Snajpera, Polonii nie straszna Burza, Polonia konta Vulcan 😀

  2. Grałem kiedyś w Advicie Wiązowna i Vulcanie. Wtedy nazywały się Ulmus i FC Kryzys :). Jak dla mnie faworytem grupy będzie spadkowicz Vulcan. Postaram się być na każdym meczu Polonii 2 w tym sezonie.

    1. Druga drużyna zaczęła się tworzyć dopiero od poniedziałku, więc na skład trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Dodaj komentarz