Wilczyński i Engel komentują propozycję Miasta

Niecałe dwa dni po konferencji prasowej pani prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz doczekaliśmy się komentarzu szefa warszawskiej Escoli Wiesława Wilczyńskiego, który krytykuje rozwiązanie stołecznego ratusza: 


Wilczyński stwierdził, że: – Piękna inicjatywa Pani Prezydent, jednakże ten projekt skazuje Polonię na grę w niskich ligach, z takim projektem Polonia nie ma co marzyć o ekstraklasie, naprzód Polonio � – czytamy w komentarzu pod artykułem na stronie „Polsat Sport”.

Równie krytycznie sprawę planowanej w latach 2018-22 modernizacji stadionu skomentował były prezes „Czarnych Koszul” Jerzy Engel. – Stadion Legii kosztował ponad 500 milionów złotych. Polonii potrzebny jest nowoczesny obiekt, na minimum 20 tysięcy kibiców. Poza tym – nie da się go zmodernizować. Na tym stadionie wszystko jest stare, trzeba go przebudować. Warszawę stać na wybudowanie nowego obiektu. A jak nie, to należy zrobić to w takiej konwencji, jaką to Polonia przedstawiła, czyli z pomocą inwestora zewnętrznego – uważa Engel.

Źródło: własne / Polsat Sport

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

6 thoughts on “Wilczyński i Engel komentują propozycję Miasta

  1. Sugerujesz, że Filipiak wyrzuca pieniądze w błoto? Na K6 był JW i jak zostały wykorzystane jego pieniądze?

   W moim pytaniu wyżej jest teza, która brzmi: wystarczy stadion na 15tys żeby klub mógł funkcjonować na poziomie E-klapy i żadnego lunaparku oko stawiać nie trzeba żeby się sfinansował.

 1. Wiesław, Wiesław, Wiesław… nie pierpapier. Zbuduj dla escoli wlasny obiekt na widzów 400. Serio, wolimy mieć stadion z czterema trybunami na 12 tysięcy widzów i dzięki temu również możliwość wynajmu obiektu na spotkania reprezentacji młodzieżowych (to, co teraz robi pruszkowski Znicz) niż czekać na spełnienie obietnic bez pokrycia jakiś inwestorów podejrzanych..

 2. Engel,ty swoje pięć a nawet dziesięć minut już miałeś.Jak zostały wykorzystane każdy widzi.Pusta kasa i obietnice bez pokrycia.Teraz trzeba mierzyć siły na zamiary.A prawda jest taka że skłócone środowisko kibicowskie nie rokuje dobrze.Powtórzę to co już pisałem-jak dają to trzeba brać.Czy chcecie żeby środki przeznaczone na K6 dostał Hutnik,Drukarz albo Sarmata?
  Ja tego nie chcę.Realnie na to patrząc gra na zapleczu ekstraklasy jest obecnie szczytem naszych możliwości.No chyba że Popielarz ściągnie tu co najmniej trzech sponsorów

 3. Moim zdaniem ww. Panowie mają racje.
  Dzisiejszy football z grą na wyższym poziomie to jest model biznesowy. W szczególności, gdy nie można liczyć na dotacje miejskie na klub. Ale na tym jednak można zarabiać, tylko …

  Postaram się wytłumaczyć jak ja to rozumiem, posłużę się przykładem porównania 2 marketów (centrów ?) handlowych w W-wie :

  Które centrum handlowe przyciągnie więcej klientów ( przyjdzie na zakupy/ popatrzeć na wystawy /spędzić wolny czas ) czy do Arkadii czy do czy pod Hale Mirowska ?

  Dalej rozwijając porównanie obu marketów – To tak jak by ten starszy obiekt, w gorszej kondycji, z mniejszą ilością klientów chcieć modernizować, odświeżyć.

  Konkretnie np. pomiędzy Halami (Mirowska i Gwardii) np. pobudować zadaszenie bazarku i nowe, ładne toalety, poprawic chodniki. Co to da ? Raczej nic to nie pomoże, bowiem będzie to dalej lokalny market, dla starych klientów.

  Czy w tej analogicznej sytuacji Polonia ma większe szanse wtedy po dołożeniu prowizorycznych trybun na pozyskanie inwestora, który kalkulując – co do inwestycji – widzi ile osób (po analizie z jakim portfelem, w jaka grupa wieku itp.) korzysta z jednego a ilu klientów z drugiego marketu ? Który z tych marketów ma potencjał do przyciągania klientów. Ten archaiczny zabytkowy, czy ten nowoczesny ?

  Proponowana modernizacja stadionu, nie będzie na tyle skuteczna aby przyciągnąć rzesze kibiców, nowych kibiców, a Polonia pozostanie lokalny klubikiem.

  Widzę to tak, brać 57 mln i robić rozbudowę wg nowoczesnej koncepcji proponowanej przez spółkę. Oczywiście wraz za aprobata M. St. W-wy i zabezpieczeniem w razie nie spełnienia zobowiazań „podejrzanych inwestorów”.

Dodaj komentarz