Na łamach „Przeglądu Sportowego” ukazało się krótkie podsumowanie minionego sezonu autorstwa Adama Delimata, komentatora sportowego portalu „Łączy Nas Piłka”.

Adam Delimat

Adam Delimat (fot. Twitter)

Delimant uważa, że atrakcyjności drugoligowym rozgrywkom dodały w tym sezonie znane, piłkarskie firmy, które jeszcze parę lat temu grały na najwyższym szczeblu rozgrywek, a w klubowych gablotach stoją puchary za zdobycie tytułów Mistrza Polski. – Te kluby albo się odradzają, albo wręcz przeciwnie – spadają, co pokazują przypadki Polonii Warszawa i Polonii Bytom.

Komentator uważa również, że jednym z powodów słabej gry i w konsekwencji opuszczenia ligi przez warszawską Polonię była zbyt duża pycha i arogancja naszych piłkarzy. – Przed jednym ze spotkań przy ul. Konwiktorskiej zastanawiałem się wraz z naszą reporterką, dlaczego Polonia tak słabo gra, skoro mają dobrych piłkarzy, pieniądze, kibiców. Pomyślałem wtedy, że chodzi o pokorę. Zawodnicy „Czarnych Koszul” zachowywali się tak, jakby wysokie miejsce w tabeli i punkty im się po prostu należały. Pamiętam taką historię, po jednym z meczów wyjazdowych, któryś z zawodników Polonii powiedział, że murawa była tak beznadziejna, że na lepsze to się psy wypuszcza. Nie lubię takich tekstów, pachnie mi to podejściem, że nagle my, wielka Polonia Warszawa, musimy grać na jakichś pastwiskach. Do tego doszły różne zamieszania wokół klubu i konflikt kibiców z prezesem Jerzym Engelem. To wszystko nie zbudowało zbyt pozytywnego wizerunku odbudowującej się Polonii.

źródło: własne/ „Przegląd Sportowy”