Z informacji jakie docierają do nas z K6 wynika, że Wojciech Szymanek pozostanie w klubie. Zarząd zamierza powierzyć mu funkcję asystenta pierwszego trenera „Czarnych Koszul”.

Wojciech Szymanek

Wojciech Szymanek (fot. Michał Laskowski)

Ten ruch ma pomóc nowemu szkoleniowcowi, którego nazwisko powinniśmy poznać na dniach, w szybszym ustawieniu zespołu latem. Zdaniem władz klubu Szymanek mimo spadku ma spory potencjał do rozwoju. Dodatkowym argumentem przemawiającym za młodym trenerem może być fakt, że doskonale zna się z Krzysztofem Chrobakiem, którego widziano wczoraj w okolicach Konwiktorskiej. Szkoleniowiec Pogoni Grodzisk Mazowiecki wprowadzał Szymanka w seniorską piłkę na początku nowego millenium. Póki co nieznany jest los Piotra Wojdygi

Wracając do Szymanka, to może pomóc Chrobakowi w dokonaniu wyboru wśród zawodników, którzy są obecnie na kontrakcie w naszym klubie. Tajemnicą poliszynela jest informacja dotycząca „odchudzenia” finansów Polonii. Największe oszczędności planowane są na poborach zawodników, którym według naszych informatorów nowe władze wkrótce zaproponują nowe kontrakty, które obniżą ich pensje o blisko połowę. Ta decyzja może doprowadzić do przewietrzenia szatni.

Póki co sztab nie podał listy oczekiwań personalnych. Może to oznaczać, że trenerzy czekają na rozstrzygnięcia kontraktowe.

Źródło: własne