Zdegradowana sportowo z II ligi Polonia na chwilę obecną chce zyskać kosztem chorzowskiego Ruchu. Redaktor Dziennika Zachodniego Jacek Sroka twierdzi, że ruch do 19 czerwca ma szansę na uratowanie I-ligowego bytu. 

Według informacji katowickiego „Sportu” w Chorzowie chcą zrestrukturyzować Ruch. Pieniądze na dług miałyby się znaleźć w wyniku emisji nowych akcji. – Obecnie bierzemy pod uwagę tylko dwa scenariusze. Pierwszy zakłada wsparcie ze strony głównych udziałowców i otrzymanie licencji na grę w I lidze. Jeśli jednak udziałowcy nie obejmą kolejnych akcji, to miasto przystąpi do budowy Ruchu Chorzów od nowa, od IV ligi. Wtedy klub zacznie grę z czystym kontem, bez długów – wyjaśnia Andrzej Kotala, prezydent miasta. Na razie brak jednak informacji o emisji nowych akcji…

PZPN chwilę po opublikowaniu tego niusa poinformował, że na posiedzeniu w dniu 12 czerwca 2017, Komisja ds. Licencji Klubowych rozpoznała następujące sprawy:

  1. Komisja rozpatrzyła wniosek klubu Górnik Łęczna na grę w rozgrywkach I ligi w sezonie 2017/2018. Komisja postanowiła odroczyć decyzję do dnia 20 czerwca, zobowiązując Klub do dostarczenia najpóźniej do dnia 19 czerwca br. umowy na rozgrywanie meczów na stadionie w Łęcznej oraz raport eksperta opisujący stan obiektu.
  2. Komisja rozpatrzyła wniosek klubu Ruchu Chorzów na grę w rozgrywkach I ligi. Komisja postanowiła odroczyć decyzję do dnia 20 czerwca, zobowiązując Klub aby do dnia 19 czerwca br:
    • Uregulował zobowiązanie w stosunku do piłkarzy z tytułu premii za sezon 2015/2016 poprzez zapłatę pierwszych dwóch rat premii przypadających do zapłaty w 2016 r. i zapłatę lub objęciem ugodą dwóch kolejnych rat przypadających do zapłaty w 2017 roku.
    • Uregulował zobowiązanie do byłego trenera-koordynatora, zatrudnionego jednocześnie jako prezesa Fundacji Ruchu Chorzów, w części, którą Komisja uznała za bezsporne wynagrodzenie trenera-koordynatora. Obie strony zostały poinformowane o wysokości tej kwoty.
    • Zapłaty zobowiązania transferowego do FC Nürnberg w terminach przewidzianych zawartą ugodą.
    • Dostarczyła dokumenty firm właścicielskich potwierdzające dodatkowe wpłaty na rzecz Klubu w przypadku niepozyskania kontraktów sponsoringowych zapewniających Klubowi źródła finansowania w sezonie 2017/2018.

Polonia czeka jeszcze na decyzję w sprawie licencji w I lidze dla Stomilu Olsztyn i II lidze dla Gryfu Wejherowo. Jeśli, któraś z tych ekip w opinii PZPN-u nie spełni warunków licencyjnych klub z Warszawy może uniknąć degradacji do III ligi…

Źródło: własne / Twitter / Katowicki Sport / PZPN