Ruch bez licencji na I ligę! 4 punkty PZPN-u do 19.06?

Zdegradowana sportowo z II ligi Polonia na chwilę obecną chce zyskać kosztem chorzowskiego Ruchu. Redaktor Dziennika Zachodniego Jacek Sroka twierdzi, że ruch do 19 czerwca ma szansę na uratowanie I-ligowego bytu. 

Według informacji katowickiego „Sportu” w Chorzowie chcą zrestrukturyzować Ruch. Pieniądze na dług miałyby się znaleźć w wyniku emisji nowych akcji. – Obecnie bierzemy pod uwagę tylko dwa scenariusze. Pierwszy zakłada wsparcie ze strony głównych udziałowców i otrzymanie licencji na grę w I lidze. Jeśli jednak udziałowcy nie obejmą kolejnych akcji, to miasto przystąpi do budowy Ruchu Chorzów od nowa, od IV ligi. Wtedy klub zacznie grę z czystym kontem, bez długów – wyjaśnia Andrzej Kotala, prezydent miasta. Na razie brak jednak informacji o emisji nowych akcji…

PZPN chwilę po opublikowaniu tego niusa poinformował, że na posiedzeniu w dniu 12 czerwca 2017, Komisja ds. Licencji Klubowych rozpoznała następujące sprawy:

 1. Komisja rozpatrzyła wniosek klubu Górnik Łęczna na grę w rozgrywkach I ligi w sezonie 2017/2018. Komisja postanowiła odroczyć decyzję do dnia 20 czerwca, zobowiązując Klub do dostarczenia najpóźniej do dnia 19 czerwca br. umowy na rozgrywanie meczów na stadionie w Łęcznej oraz raport eksperta opisujący stan obiektu.
 2. Komisja rozpatrzyła wniosek klubu Ruchu Chorzów na grę w rozgrywkach I ligi. Komisja postanowiła odroczyć decyzję do dnia 20 czerwca, zobowiązując Klub aby do dnia 19 czerwca br:
  • Uregulował zobowiązanie w stosunku do piłkarzy z tytułu premii za sezon 2015/2016 poprzez zapłatę pierwszych dwóch rat premii przypadających do zapłaty w 2016 r. i zapłatę lub objęciem ugodą dwóch kolejnych rat przypadających do zapłaty w 2017 roku.
  • Uregulował zobowiązanie do byłego trenera-koordynatora, zatrudnionego jednocześnie jako prezesa Fundacji Ruchu Chorzów, w części, którą Komisja uznała za bezsporne wynagrodzenie trenera-koordynatora. Obie strony zostały poinformowane o wysokości tej kwoty.
  • Zapłaty zobowiązania transferowego do FC Nürnberg w terminach przewidzianych zawartą ugodą.
  • Dostarczyła dokumenty firm właścicielskich potwierdzające dodatkowe wpłaty na rzecz Klubu w przypadku niepozyskania kontraktów sponsoringowych zapewniających Klubowi źródła finansowania w sezonie 2017/2018.

Polonia czeka jeszcze na decyzję w sprawie licencji w I lidze dla Stomilu Olsztyn i II lidze dla Gryfu Wejherowo. Jeśli, któraś z tych ekip w opinii PZPN-u nie spełni warunków licencyjnych klub z Warszawy może uniknąć degradacji do III ligi…

Źródło: własne / Twitter / Katowicki Sport / PZPN

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

11 thoughts on “Ruch bez licencji na I ligę! 4 punkty PZPN-u do 19.06?

 1. Wachu – 100% się zgadzam 🙂
  A swoja drogą to nie pamiętam by jakikolwiek klub był kiedykolwiek tak ciągnięty za uszy i żeby było wokół jednego klubu tyle histerii i tyle wałków co w przypadku Ruchu. Osobiście nic do nich nie mam ale to już jest przegięcie.

  A co ze Stomilem i Gryfem czy info będzie dziś czy oni też 19 będą wiedzieć co i jak???

 2. Muchomor – dzięki

  A swoja drogą czytałem na wp.pl że Paterman zapewnia iż do piątku w Ruchu wszystko co ma byc to będzie uregulowane i będzie licencja chyba jak znów miasto/udziałowcy pomogą a na to wiem , że się nie zanosi.

  Stomil raczej dostanie licencję „warunkowo” więc pozostaje…. Gryf……

  1. Stomil podobno spłacił już zaległości. Co do Patermana, to Król też obiecywał różne rzeczy. Trzeba czekać.

 3. Teraz to będzie się mówiło – spadliśmy sportowo ale się utrzymaliśmy finansowo. I to bez płacenia komuś czy tam.
  A na poważnie – tak potrzebujemy tego utrzymania – jest wówczas szansa na odbudowanie struktur bez Engelów bo chyba taka jest atmosfera i wola ludu.

  1. Niestety, ale „wolę ludu” decydenci mają w tym klubie w najgłębszym, sięgającym środka matki Ziemi, miejscu.

   Każdy, kto:
   – wariant 1 – działa dla dobra klubu, bez jakichkolwiek podtekstów, „dla dobra” i już (!);
   – wariant 2 – działa dla dobra klubu, ale, ot, tak przy okazji, chciałby się „ogrzać” w jego ciepełku – pokazać się w mediach (głównie politycy i celebryci), zarobić parę złotych – legalnie! (głównie „mały biznes”), wyrobić nazwisko w piłkarskim światku (np. trenerzy)

   – wie o tym, że projekty społeczne (a klub piłkarski jest projektem społecznym zawsze, nawet wówczas, gdy wiąże się z kolosalną kasą) wymagają poparcia społecznego. I robi wszystko, aby to poparcie uzyskać. Reaguje błyskawicznie, kiedy mu to nie wychodzi. Wszędzie, tylko nie u nas. To ja się pytam, dlaczego? Czy my mamy kompletnych durni za przywódców? Nie możliwe… To, co jest możliwe? Ano to, że nie zachodzi u nas, ani wariant 1, ani wariant 2. U nas zachodzi wariant 3. Jaki? Na pewno nie taki, w którym ktoś chce dobra Polonii, niestety. Alternatywa wariantu 3? Mamy kompletnych durni za przywódców? Nie, to jest absolutnie nie możliwe, przecież…

Dodaj komentarz