Polonia rozstała się z Pawelą i Petaszem

Według informacji jakie uzyskaliśmy Polonia postanowiła się rozstać z dwoma zawodnikami z ekstraklasową przeszłością: Fabianem Pawelą Piotrem Petaszem

Fabian Pawela
Fabian Pawela (fot. Tadeusz Robaszyński Janiec)

Z tego co się nieoficjalnie dowiedzieliśmy powodem tego stanu rzeczy jest brak dostosowania się do założeń nowego trenera.

Jak dobrze pamiętamy z konferencji prasowej po meczu z Gryfem Wejherowo trener Wojciech Szymanek zapowiedział, że nie potrzebuje w szatni osób, które nie oddadzą za klub całego serca. Widocznie nowy szkoleniowiec ostro zabrał się do roboty!

Pawela w tym sezonie zagrał 19 meczów, w których strzelił 3 gole, Petasz natomiast wystąpił w 9 meczach (+3 w III lidze).

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

15 thoughts on “Polonia rozstała się z Pawelą i Petaszem

 1. Faktycznie słabą passę jeden w obronie drugi w ataku ale jakoś nie daje wiary że Petasz zagrał aż tyle razy bo nie dawał z siebie wszystkiego i że nie da się przywrócić go do takiej formy żeby grał jak należy na tym poziomie rozgrywkowym. Czy bak skuteczności u Gołębiewskiego w ostatnich kolejkach(odpukać) poskutkuje podobną argumentacją ?

 2. Wiesz, tu może chodzić o podejście do treningów, których my nie obserwujemy. Biorąc pod uwagę, jak duże umiejętności ma Petasz, a jak słabo wyglądał w meczach, może być coś na rzeczy. Czasami wyglądał, jakby grał za karę.
  Z drugiej strony, w zeszłym sezonie miał bardzo poważną kontuzję, która ciągnęła się jeszcze jesienią w 2 lidze. Może klub mu dał za mało czasu.

 3. Jak sobie kierownik nie radzi z pracownikami to ich zwalnia co świadczy o nie ich ale jego słabości. Pawela Fabian moim zdaniem jest – był najbardziej piłkarskim piłkarzem w drużynie. Doświadczenie i umiejętności widać było na każdym kroku …ale… Jeśli robił złą atmosferę w szatni, na treningu, na boisku, w knajpie to rolą trenera było do niego dotrzeć a nie w prosty sposób pozbywać się problemu świadczącego o braku trenerskiego autorytetu w drużynie. Co do Petasza to sytuacja mogła wyglądać podobnie a być może Panowie wspólnie się wspierali w robieniu fermentu i wchodzeniu na głowę trenerom ( gdzie niby liderzy? i poloniści? Wojdyga, Kosiorowski,Pieczara, Marczak o super Asie Gołębiewskim nie wsponinając?). Być może decyzja jest dobra , być może decyzja jeszcze bardziej nas pogrąży. Łatwiej jest zarządzać ludźmi, który ci przytakują i nie mają zastrzeżeń, niż tymi , którzy potrafią wypowiedzieć swoje zdanie, krytykować i wpływać na innych. Wojtek Szymanek albo wie co robi i pozbywa się choroby z szatni albo ine potrafi ogarnąć drużyny. Mam nadzieje że to pierwsze ale mam odczucia jak na wstępie. Kierownik, trener nie powinien iść na łatwiznę i pozbywać się problemu poprzez zwolnienie. To trener jest wodzem!!!! I powinien utemperować swoich krnąbrnych ale zajebistych indian a wypiepszać do innego szczepu… I mam nadzieje że Szymonek ma rację i pozbył się choroby. Ale przekonany o tym nie jestem. hough.

 4. Petasz ? Ani strzałów, ani bramek, groźne dośrodkowania ktoś pamięta ? Samobója w Elblągu pamiętam, piruet w ostatniej minucie w Bełchatowie też. Wojdyga i on na boisku to spora różnica.
  Inaczej Pawela, dobrze prezentował się w przedsezonowych sparingach, ale na boisku już nic specjalnego w ataku nie dawał. Gorzej, że Gołębiewski nie był lepszy i też żadnego zagrożenia nie stwarzał.
  Obaj mieli nam dać jakość gry, a tego nie dali. Więc po co oni nam ?
  Moim zdaniem – jeśli się potwierdzi wiadomość – dobry ruch. Kadra się zmniejszy, ale do końca zostało tylko dziewięć kolejek. Dobry ruch także dlatego, że to jasna wskazówka dla innych piłkarzy – albo zapieprzacie z dobrym skutkiem, albo też się rozstajemy. O kim myślę ? Nie podoba mnie się efektywność na boisku Wiśniewskiego, Zapaśnika, Ćwika, Zembrowskiego i Gołębiewskiego. Do roboty Panowie w Rybniku.

 5. Żałosne tłumaczenie. Przypominam, że obaj piłkarze byli sprowadzeni gdy Szymanek był asystentem Gołaszewskiego. Wtedy mu pasowali? Czy próbujemy zrzucić winę na Igora za wszystko co złe? Moim zdaniem wszyscy wiemy o co tutaj chodzi. Cytując klasyka „kasa Misiu kasa”. Obaj piłkarze na pewno małych pensji jak na nasze standardy nie mieli, a wręcz jedne z wyższych. Tymczasem kibiców na meczach garstka, sponsorów jak nie było tak nie ma, a Zembrowski, Gołębiewski i pupilek Engela jr z czasów Lomży Marczak odejść nie mogli. Tak więc padło na nich. Następny będzie Oświęcimka

 6. „brak dostosowania się do założeń nowego trenera” brzmi bardzo komicznie… tym bardziej że wszyscy widzą, że żadnego nowego trenera nie ma, tylko kto inny jest twarzą całej tej farsy! jakoś w obydwu rozegranych „pod wodzą Szymanka” meczach nikt nie zauważył zmiany stylu gry, czy innych założeń taktycznych, więc niby do czego Pawela i Petasz nie pasowali? ja tam zauważyłem tylko roszady personalne, które wcale nie koniecznie wyszły na plus. wręcz przeciwnie bo zarówno Pawela jak i Petasz na swoich pozycjach wyglądali zdecydowanie lepiej niż ich zmiennicy!
  prawda jest zapewne zupełnie gdzie indziej, ale znając życie nikt prawdy nie powie, bo piłkarze pewnie się będą bali że im Engele zepsują dalszą przygodę w sporcie, a informacja z klubu… no cóż żałosna jak wszystkie ich ostatnie działania 🙁

 7. A może ktoś ma więcej zdjęć z polonijnego jajeczka?
  Albo nagranie jakieś np. smartfonem?

  Takie absurdalne króliki z kapelusza mogą być z błahych powodów – do końca rundy jeszcze kilku chyba pożegnają…

  1. Z tych fotek co są na oficjalnej wynika, że jedynie Petasz przyszedł na to jajko z dziewczyną (partnerką).
   A tu Prezes zagajenie włącza, pozostałe panie widoczne na zdjęciach to pracownice klubu chyba.
   Później była wyżerka (sałatki) a czy była popitka? Może ktoś coś chlapnął, ktoś się za kimś ujął i… poszło.

   Oczywiście te wyssane z brudnej kudłatej łapy teorie, a na kłopoty… Bednarski!

   Smacznego jajka (mnie akurat dopadła salmonella) 🙁

  2. Kurczę, taka dobra teoria poszła się j…
   Owal twarzy blondynki zadziwiająco zgodny z twarzą pani K (jej stylizacje do sesji zdjęciowej znalazłem na blogu fotografa/fotografki).

   Ale pytanie o przyczyny pozostaje aktualne.
   Czy po meczu z ROW-em ktoś może zapytać o to na konferencji prasowej?

Dodaj komentarz