Chmielewski trenerem w akademii spółki

Na stronie oficjalnej klubu poznaliśmy pierwsze nazwisko trenera nowej Akademii, której założenie ogłoszono wczoraj. Jest nim Łukasz Chmielewski, który w przeszłości pracował dla akademii MKS-u i Legii Warszawa.

Łukasz Chmielewski
Łukasz Chmielewski (fot. polonia.waw.pl)

W ramach informacji prasowej dowiedzieliśmy się także o sporym zainteresowaniu młodzieży. Pierwszy nabór chętnych do nauki w szkole przy ulicy Konwiktorskiej oraz do reprezentowania barw Polonii Warszawa przeszedł wszelkie oczekiwania. Do klasy związanej szkoleniowo z  Polonią Warszawa zgłosiło się ponad sześćdziesięciu chętnych. A to jeszcze nie wszyscy, bo jak nas informowali rodzice chłopców, wiele osób nie mogło przybyć do szkoły w tym terminie, ale również będą zgłaszać swoje dzieci do szkoły i do Polonii. Wszyscy młodzi sportowcy ćwiczą na co dzień w klubach warszawskich dlatego w większości są już dobrze znani naszym szkoleniowcom.

Trener Łukasz Chmielewski nie mógł uwierzyć, kiedy stanął przed tłumnie zgromadzonymi chętnymi do gry w Polonii, którzy zasiedli w ławkach w klasie szkolnej w pokoju numer 22 i wypełnili tłumnie wszystkie wolne miejsca w przejściach pomiędzy ławkami i poza nimi. Trzy długie listy z nazwiskami chętnych do nauki w szkole i do ćwiczeń w Polonii, wypełniły się błyskawicznie a później pozostało wiele czasu na pytania ze strony rodziców i odpowiedzi ze strony przedstawicieli Spółki. To wielka radość kiedy się widzi, tak entuzjastycznie nastawionych do naszej akademii piłkarskiej ludzi, którzy chcą swoje uzdolnione sportowo dzieci powierzyć szkole przy ulicy Konwiktorskiej od strony edukacyjnej i Polonii Warszawa od strony szkoleniowej.

Polonia nie chce zamykać drogi do innych klubów nikomu. Rodzice zostali poinformowani, że nie namawiamy na siłę nikogo, aby wiązał się natychmiast z Polonią albowiem w Warszawie mogą znaleźć inne możliwości rozwoju sportowego i pozasportowego, poza Konwiktorską. Ale wszyscy w klasie, którzy zapisali się na listy, byli zdecydowani, aby młodzi sportowcy już teraz byli związani z  Polonią. Nie ukrywaliśmy, że nawet dla nas samych liczba chętnych do reprezentowania barw Polonii była miłym zaskoczeniem. Rodzice i młodzi piłkarze dowiedzieli się o planach rozwoju naszej akademii oraz o zasadach na jakich rozpoczniemy współpracę z klubami, w których obecnie ćwiczą zawodnicy. Kolejne spotkanie odbędzie się w kwietniu a później już 32 najzdolniejszych w roczniku 2001, zostanie zaproszonych do klubu i do szkoły. Prócz obserwacji piłkarzy w meczach ich drużyn, w których się wychowali i ćwiczą na co dzień, zawodnicy będą przechodzić testy sprawnościowe i z umiejętności technicznych, które są wymagane przez szkołę aby pomóc w ułożeniu rankingu zawodników. Pierwszy nabór za nami. Polonia pozyska grupę zdolnych zawodników, z wiarą że wielu z nich w przyszłości stanowić będzie trzon naszego zespołu piłki nożnej a później wszystko już będzie zależało od charakteru, zdrowia i determinacji samych piłkarzy.

Wieczorem postaramy się Wam przedstawić opinię dyrektora Akademii MKS-u Kamila Majewskiego, w sprawie przyszłości współpracy z klubem.

Źródło: własne / Polonia Warszawa S.A.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz