Druga Akademia na K6!

Strona oficjalna publikuje dziś na swoich łamach informacje o starcie nowej Akademii piłkarskiej, która w swoim zamyśle ma w przyszłości dostarczać wychowanków do pierwszego zespołu „Czarnych Koszul”.

Jerzy Engel jr
Jerzy Engel jr (fot. Robe6)

Rozpoczynamy realizację programu rozwoju klubu, w oparciu o własnych wychowanków, jaki był opracowany przed dwoma laty, przez ówczesnego dyrektora sportowego klubu Jerzego Engela jr. Robimy pierwszą selekcję młodzieży do Polonii Warszawa. Już dziś 23 marca 2017 r. nasi trenerzy rozpoczynają pierwszy nabór młodych piłkarzy z Warszawy i okolic, do klasy licealnej w szkole przy ulicy Konwiktorskiej.

To pierwszy ważny krok organizacyjno-szkoleniowy rozpoczynający pracę naszej własnej akademii piłki nożnej. Chłopcy, którzy znajdą się w klasie pod szkoleniowym nadzorem Polonii Warszawa będą mieli wielką szansę gry w niedługim czasie w pierwszym zespole Polonii i być szkoleni w takich samych warunkach, jak nasi piłkarze występujący w pierwszym zespole Polonii Warszawa.

Kolejnym krokiem w rozwoju akademii będzie nabór chłopców – Dzieci Warszawy do Stołecznej Akademii w Polonii Warszawa w najmłodszych rocznikach na poziomie pierwszych trzech klas szkoły podstawowej. Te nabory odbędą się w kwietniu, ale już od wielu miesięcy przygotowujemy się do rozpoczęcia pracy z najmłodszymi.

W lipcu klub zrobi kolejny krok w rozwoju sekcji piłkarskiej i ruszą przygotowania do organizacji zespołu rezerw, w którym grać będą najzdolniejsi piłkarze młodego pokolenia oraz zawodnicy, pierwszego zespołu.

Akademia rusza w oparciu o zawodników z Warszawy, zgodnie z koncepcją i filozofią pracy klubu. Każdy zdolny chłopiec z Warszawy i okolic, będzie miał możliwość zostać piłkarzem naszej Stołecznej Akademii i rozwijać swój piłkarski talent zgodnie z programem szkolenia opracowanym i wdrażanym przez grupę doświadczonych w pracy z dziećmi i młodzieżą szkoleniowców. To wielki krok w stronę rozwoju naszej sekcji piłkarskiej Polonii Warszawa i radość oraz odpowiedź dla rodziców, którzy codziennie, przez ostatnie miesiące pytali, kiedy ruszy akademia futbolowa w warszawskiej Polonii i deklarowali zapisywanie do niej dzieci.

Z roczników najmłodszych, podczas naboru nie odrzucamy nikogo a jedyną przeszkodą w przyjęciu do akademii może być negatywna opinia lekarza. Opiekę medyczną nad naszą akademią pełnić będzie nowoczesna firma medyczno-rehabilitacyjna Reha Sport, która już rozpoczęła współpracę z pierwszym zespołem Polonii Warszawa. Program wielokierunkowego rozwoju młodych piłkarzy jest przygotowany nie tylko w oparciu o szkolenie czysto piłkarskie, ale wszechstronny rozwój młodego sportowca z Ferajny Warszawskiej.

Więcej informacji niebawem na stronie KSPolonia.pl

Wieczorem postaramy się przedstawić dla Was stanowisko MKS-u, który od lat zajmował się szkoleniem młodzieży w „Czarnych Koszulach”.

Źródło: własne / Polonia Warszawa S.A.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Druga Akademia na K6!

 1. Interesująco niepokojące dostaniemy coś konkretnego czy coś zupełnie odmiennego. Będzie więcej Polonii w Polonii …. oby to się nie skończyło jak w przypadku koszykówki.
  Na prawdę ciekaw jestem jak te kolejne kilka roczników pomieści się na terenie. (może spółka ma w planie jakieś poważne zaplecze)

 2. Wiadomo, że najlepsze byłoby dogadanie się MKS-u ze Spółką. Jeżeli jednak to nie było możliwe, dobrze, że powstaje Akademia Spółki. Obecny układ jest bezsensowny i szkodzi pierwszej drużynie i młodym zawodnikom z niej.

 3. Brzmi interesująco, oby się tylko nie skończyło jak ze wszystkim tzn. np. planem pięcioletnim na powrót drużyny w szeregi ekstraklasy. Fajnie, że jest zapowiedź stworzenie drużyny rezerwowej. Pamiętam czas jak nasze rezerwy biły się o nic wprawdzie nie dające, ale jednak pierwsze miejsce w dawnej trzeciej lidze czyli na obecnym „jeszcze?” poziomie występów naszych seniorów 🙁 Porządna akademia musi mieć też porządne obiekty, jakoś na jednym boisku trudno ją sobie wyobrazić, ale niech się spełni.

 4. Noooooo jeśli jeszcze powrócę do nazwy z GKS Dąbrówka do KS Polonia Kuligów to okaże się, że w jednej lidze połowa drużyn to Polonia…. Świetny pomysł!!! Wtedy wrosną szansę że grupę wygra któraś z Polonii !!! To jest jakiś piepszony sen wariata… MKS Polonia, KS Polonia, Engels Klub Polonia zaczynam mieć wrażenie, komuś zależy na totalnym rozpierdzielu klubu. Drogę wytyczył Król i ma zajebistych następców. JEDNA WIELKA GŁUPOTA.

  1. Wez tylko pod uwaga ze na chwile obecna taki junior z MKSu moze przejsc do pierwszej druzyny tylko w oknie transferowym. Jesli nie przebije sie do meczowej 18 albo zaliczy spadek formy to przez najblizsze pol roku nie powacha murawy w zadnych rozgrywkach, poza treningiem. Posiadanie swojej akademii daje mozliwosc dowolnego przemieszczania juniorow miedzy 1-sza druzyna a CLJ w dowolnej chwili i w zaleznosci od potrzeb. Skoro nie dalo sie dogadac z MKS to zalozenie swojej akademii to jedyny zdroworozsadkowy ruch ze strony Spolki. Szkoda tylko chlopakow kopiacych w MKSie bo na pewno nie uda sie wszystkich przejac i trzeba bedzie wszystko wypracowac od zera.

  2. I jeszcze zawodnicy z MKSu nie są liczeni w PJS jako wychowankowie, wiec zwiększy się szansa dostania kasy za grę młodymi polonistami.

  3. To zaraz mamy teoretycznie dwie akademie … wiec zaczną się wewnętrzne boje o prawo gry w CLJ-ach i lidze makro Juniorów Młodszych ? w których gra MKS.

  4. O ile się orientuję, takie boje mogą być tylko na boisku. Nowa Akademia będzie musiała awansować do CLJ. Myślę jednak, że MKS szybko długo nie wytrzyma konkurencji ze Spółką.

 5. Plan pięcioletni z super trenerem ……… cytuje „Misia” „Niech pan nie krzyczy na naszego pracownika. Ja tutaj jestem kierownikiem tej szatni! Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?”……… NIC.

 6. Po przeczytaniu oficjalnego stanowiska mks-u w sprawie „niby” usuniętych zawodników rocznika 2001 ,za „niby” zakup alko na obozie letnim,na miejscu rodziców wytoczyłbym sprawę za zniesławienie. Stek bzdur i kłamstwa. ŻADEN z chłopaków nie został usunięty czy też karnie wydalony z klubu. Dwóch słownie dwóch chłopaków dostało propozycję kupna alko od barmanki nieświadomej ,że ma do czynienia z nieletnimi. Zostało to zauważone przez niby „opiekunów” ,gdyż trenera…..nie było wtedy nawet na obozie. Zostali przez tych „opiekunów” zastraszeni” i kazano im się przyznawać do tego czego nie zrobili. Po czym wezwano rodziców na obóz i podjęto decyzje o ZAWIESZENIU chłopaków i usunięcia ich z obozu. Reszta niby „usuniętych” wstawiło się za chłopakami i zadzwonili po rodziców i na własne ŻĄDANIE w geście solidarności wyjechali z obozu. Jeden z chłopaków nie mogąc się dodzwonić do rodziców uciekł w nocy i nad ranem dotarł do……poprzedniego trenera. Powtarzam ,żaden z tych chłopaków nie został wyrzucony tylko odeszli na własną prośbę ,a mks dorobił całą legendę.
  O akcjach mks-u z Łukaszem Chmielewskim,trenerem Dębcem czy innymi to już nawet nie będę pisał ,bo to to też kurestwo najwyższej wody. Zapomnieliście już jak już załatwili Emila i Piotra??? Konkluzja jest prosta ” chcieli wydymać Freda ,a to Fred wydymał ich”!

Dodaj komentarz