Poznaliśmy nazwisko bramkarza testowanego w Polonii. Jest nim 21-letni Marcin Marcinkowski. Młody bramkarz urodził się w Warszawie i piłkarskie szlify zbierał w KS Raszyn, a potem w KS Piaseczno.

Jego kariera nabrała rozpędu w 2013 roku, gdy w wieku 18 lat zaczął regularnie występować w Legionovii Legionowo. W sezonie 2013/2014 rozegrał 12 meczów w II lidze – na początku sezonu występował regularnie, ale w połowie pierwszej rundy stracił miejsce w składzie i powrócił do niego dopiero na dwa ostatnie mecze sezonu.

Na początku następnego sezonu postanowił odejść z II ligowego klubu i przeniósł się do ES Nikos&Sokratis Erimis, które występowało na 2 poziomie cypryjskich rozgrywek. Zanim jednak tam trafił, był na testach w Sevilli, Sportingu Lizbona, czy Atletico Madryt. Po sezonie 2014/2015 bramkarz był na testach w AEK Larnaka (wicemistrz Cypru), ale ostatecznie przeniósł się do innej drużyny z drugiego poziomu cypryjskich rozgrywek – AS Othellos Athienou.

Latem golkiper postanowił wrócić do Polski. Po nieudanych testach w Bruk Bet Termalice Nieciecza (Ekstraklasa) i Chojniczance Chojnice (I liga), Marcinkowski znalazł angaż w IV-ligowym MKSie Piaseczno, w którym jesienią zagrał 13 meczów. Swego czasu, testowany przez Polonię bramkarz występował w juniorskich reprezentacjach Polski.

Źródło: własne / 90minut.pl / przegladsportowy.pl / mks-piaseczno.pl