Engel o przygotowaniach i stadionie

Prezes Polonii Jerzy Engel był gościem Radia dla Ciebie. Rozmowa toczyła się na kilka tematów. Szef Polonii zdradził trochę o przygotowaniach zespołu oraz o walce o stadion.   

Jerzy Engel
Jerzy Engel (fot. Robe6)

Zaczęło się od kwestii przygotowań do rundy rewanżowej. Na pierwszy ogień poruszono temat wzmocnień Daniela Gołębiewskiego Rafała Zembrowskiego, których Engel ocenił bardzo pozytywnie. – Polonia pozyskuje tylko tych piłkarzy, których chce pozyskać. To dwaj gracze, o których już dawno mówiliśmy, że powinni wrócić na Konwiktorską (…) Zgodzili się z naszą filozofią i przyznali, że z tą drużyną chcą wywalczyć awans do wyższej klasy rozgrywkowej. To naprawdę dwa duże wzmocnienia zespołu – podsumował prezes klubu.

Wiosną według Engela powinno być lepiej. W jego mniemaniu „Czarne Koszule” są zespołem wiosny. Z kuchni dowiedzieliśmy się, że trener Igor Gołaszewski zwiększył obciążenia swoim podopiecznym oraz o tym, że w końcowym etapie przygotowań poloniści przygotowywać się będą na Cyprze.

Później poruszono temat budowy nowego stadionu Polonii. Według prezesa „Czarnych Koszul” biuro konserwatora zaakceptowało wizualizację [którą prezes nazywa „projektem” – przyp. DS] stadionu Polonii. Pozytywnie o wizji wypowiedział się także Marek Mikos z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Engel zdradził, że wizualizacja stadionu niedługo trafi do miejskiej komisji opiniującej. Podkreślił też, że co do jego wizji nie ma zastrzeżeń biura wojewody mazowieckiego.

Gdzie było najwięcej zastrzeżeń? Miasto upierało się, że wejście na Polonię od strony ul. Bonifraterskiej ma być dostatecznie szerokie i umożliwiać pozostawienie, starej zabytkowej zabudowy stadionu.

Komisja Janusza Samela w przyszłym tygodniu powinna zatwierdzić przedstawioną wizualizację. Po tym kroku zacznie się przygotowywanie dokumentów dla radnych Warszawy, którzy podjąć mają decyzję o 30-letniej dzierżawie terenów przy ul. Konwiktorskiej.

Całość znajdziecie na stronie radia – link tutaj.

Źródło: Radio dla Ciebie

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz