Engel o stadionie i transferach [video]

Poza „Dyziem” udało nam się poprosić o rozmowę prezesa Jerzego Engela. Będzie trochę o stadionie, trochę o przygotowaniach i transferach… 

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Engel o stadionie i transferach [video]

 1. czy zobaczymy o jakich to bryłach mowa ? plan/projekt cokolwiek zanim coś zostanie przybite? albo wjedzie ciężki sprzęt ? nawet nie wiadomo go czego się przyczepić 😉 bo stadionu, hali, boisk, teatrów i galerii sztuki, muzeów, ciężko się dopatrzeć jedynie w wypowiedziach.

  sędziowie robią nas w jajo od lat, w ekstraklasie w czasie najwyższej oglądalności potrafili nas przekręcić teraz trzeba się przed tym bronić.

 2. Transfer Dyzia to niewątpliwie pozytyw, ale… mocno nieprzemyślany pozytyw. Takich piłkarzy mamy już dwóch, więc zupełnie nic nie zmienia. Poza lekkim wzrostem jakości. Przejdę więc do polityki transferowej jakiej bym oczekiwał, zaczynając od pożegnań:
  – po pierwsze Augustyniak, odstrzelony już na początku sezonu przez trenerów
  – pozostając dalej w obronie Bochenek. Już na szczytowe mecze 3 ligi był zbyt słaby, teraz tylko to potwierdza
  – idąc do pomocy od razu nasuwa się Ćwik. Ogromne rozczarowanie i niewypał
  – dalej Zapaśnik, właściwie identyczny argument jak przy Bochenku
  – Olek Tomaszewski, ponieważ z przodu ciasno a on nie jest młodzieżowcem
  – w napadzie wobec transferu Gołębiewskiego braknie miejsca dla Wiśniewskiego, więc to id powinien odejść
  – i mój ulubieniec Pieczara. Jak pisałem nieraz zawodnik zbyt słaby na drugą ligę a biegać dobrze potrafi pierwszy lepszy maratończyk.
  – a także co oczywiste Stasz. Od dawna nie powinno go tu być

  Jeśli braknie pieniędzy w budżecie to zostawić Wiśniewskiego i pozbyć się Paweli, ewentualnie w dalszej kolejności Kosiorowskiego i Marczaka. Pierwszy to legenda, ale jego motoryka i kondycja już teraz pozostawiają wiele do życzenia a lepsze już nie będą. Natomiast Manolo dal
  Nam awans, ale zrobił to głównie stałymi fragmentami gry. W tej lidze przy lepszych bramkarza nie są już tak efektywne, a niechętny do biegania Marczak nie wnosi do zespołu aż tyle, by nie móc się go pozbyć w imię oszczędności. Chociaż oczywiście w piłkę grać potrafi więc jest ostatni do odejścia.

  Teraz przejdę do transferów do klubu: poza pewnym już Gołabkiem i ewentualnie wymienionymi w filmke Łukasiewiczu i Bąku widziałbym u nas 3 piłkarzy: wywoływany już od dawna Giel, jako lek na nieskuteczność (ewentualnie spróbować odbić Mąkę Widzewowi), rewelacyjny i kreatywny Essam ze Stalówki i uniwersalny skrzydłowy mogący zagrać na obu skrzydłach, może Fabian Piasecki z Zambrowa

  Myślę, że tak zbudowana kadra, nawet wliczając wszystkie 3 odejścia dla budżetu zyskałaby wiele na jakości i dała nowe możliwości gry. Możnaby ją jeszcze uzupełnić o 2 młodzieżowców – środkowy pomocnik, nakierowany bardziej defensywnie i napastnik.

Dodaj komentarz