Ultras Enigma zawiesza działalność domową!

Dziś smutną informację przekazała nam za pośrednictwem Facebooka grupa Ultras Enigma. Poniżej treść ich oświadczenia: 

Ultras Enigma
Ultras Enigma (fot. Michał Laskowski)

Drodzy Poloniści!

Z wielkim trudem przychodzi nam informowanie Was o tym. Po 12 latach nieprzerwanej działalności w organizacji dnia meczowego przy Konwiktorskiej, jesteśmy zmuszeni do ZAWIESZENIA naszej działalności przy okazji spotkań ligowych na naszym stadionie (oprawy etc). Jest to dla nas trudna decyzja, przez te lata były wzloty, były upadki, ale jako ENIGMA staraliśmy się nadawać kolorytu naszym trybunom. Niestety niektóre osoby z otoczenia Prezesa pewnych spraw nie rozumieją, a My nie zamierzamy się przepychać, przeszkadzać i tłumaczyć o swojej racji.

Chcemy Wam podziękować za wpłaty, wrzucanie do puszki na oprawy. Ostatnie kilkanaście szalonych dni przygotowań na 105-lecie i poświęcenia masy prywatnego czasu dla naszej Polonii w przygotowaniu poprzednich opraw, po których zawsze dawaliście nam wsparcie, jest warte wielu wyrzeczeń.

Jako ULTRAS ENIGMA NIE KOŃCZYMY działalności, nasza grupa ma się bardzo dobrze, skupimy się na tę chwilę na innych rzeczach, które promują Polonię, naszą Polonię!

Wspierajcie nas w innych akcjach, o których będziemy informować na naszym fb.

Zapraszamy wszystkich na najbliższy mecz u siebie z Odrą Opole, który obejrzymy w roli postronnego widza oraz na bardzo ważny wyjazd do Częstochowy, My będziemy bo byliśmy zawsze!

Dopóki czarna krew w nas płynie, POLONIA NIGDY NIE ZGINIE!

My tu jeszcze wrócimy!
ULTRAS ENIGMA 04

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

22 thoughts on “Ultras Enigma zawiesza działalność domową!

 1. Nie wiem, o co poszło (choć pewnie o to, o co zwykle w takich sytuacjach, czyli piro i serpentyny), ale niezależnie od tego… powiem tak: w różnych klubach przy okazji takiego starcia ludzi od opraw z zarządem rozwiązuje się to na różne sposoby – bojkot, olewka, wylewanie pomyj, antyzarządowe transparenty, zwiększenie intensywności opraw z pirotechniką, itp.

  Wy postanowiliście to rozwiązać z klasą i za to Wam dziękuję. Przypomnieliście mi o tym za co pokochałem ten klub, a co – przy sposobie prowadzenia dopingu ostatnimi czasy – zaczęło mi umykać. Dzięki!

 2. O piro poszło i o serpentyny, powiadasz?

  Rozumiem, że spółka – jak zwykle znakomicie wyczuwając kibicowskie nastroje – spodziewała się, że na 105-lecie przyjdzie 2000 ludzi, w tym 500 zaproszonych dzieciaków z MKS-u, wraz z opiekunami, zaś Enigma ograniczy oprawę do wywieszenia sektorówki z portretem oraz podpisem: „Ave Prezes”?

  No, jeśli tak, to Enigma, istotnie, srodze zawiodła i należy się jej kopniak w tyłek. Sie tylko zastanawiam, czy to jest w ramach słynnego „ch.je precz”, czy też, może w jakiejś innej antyramie?

  1. Hej, ja tylko głośno myślę. Bo o cóż innego może się pluć zarząd klubu w stosunku do grupy oprawowej? Rozumiem, że Enigma nie zawiesza działalności w akcie protestu, tylko została do tego zmuszona, tak? I prawdopodobnie Engel by chciał, żeby to wyglądało tak jak opisałeś. Nie chciałem się zżymać na politykę zarządu, bo widzimy przecież, jak to wygląda od dłuższego czasu; a wyrazić uznanie dla tak ugodowego rozwiązania tej sprawy. Swoją drogą jest to gest podobny do gestu WP w momencie przejmowania klubu przez spółkę, czyli: „Dobra, przeszkadzać wam nie będziemy, ale jeszcze za nami zatęsknicie” – i chyba jest to słuszna droga, dopóki Engel nie wpadnie na wesoły pomysł pokroju kupna licencji (bo wtedy bojkot jest już konieczny).

   PS. Czy nie dałoby się dodać jakiegoś wyjaśnienia na temat tego, czym są „pewne sprawy”? Łatwiej się dyskutuje, jeśli wie się na pewno, o czym.

 3. Myślę, że jak zabraknie dopingu i kibiców, to ze strony władz klubu szybko wróci wola żeby się dogadać. Każda strona ma pewnie jakieś argumenty, które należy przedyskutować i dla dobra klubu po ludzku „odpuścić” … Nie wyobrażam sobie klubu bez kibiców, opraw, dopingu etc. i zarząd też zdaje sobie z tego sprawę ! Zgadzam się z Buendią, że oświadczenie Enigmy zawiera w sobie dużo klasy i mam nadzieję, że włodarze również to docenią. Na Prezesie psów nie wieszajmy bo to nie ma sensu.

  1. To, co miało znaczenie? Ja się mogę czasami z Ultrasami nie zgadzać, mogę marudzić, że za dużo czasami LTSK, ale – Enigma, która jest przy Polonii zawsze, w szczególności wówczas, gdy coś się pieprzy – jest jak litera P w nazwie POLONIA – zawsze pierwsza. Pierwsza do pracy dla dobra klubu, nie bacząc na prezesów, działaczy, trenerów, piłkarzy. Do pracy za darmochę, kosztem swojego czasu prywatnego, a czasami i własnej kasy.

   Nie wiem o co chodzi, ale wygląda na to, że polonijni decydenci właśnie posadzili dupska na gałęzi wysokiego drzewa i ze śpiewem na ustach zaczęli tę gałąź piłować…

  2. Kompletnie nie znam kulis sprawy, ale domyślam się, że mieli już dość ogólnego podejścia do nich. Jeżeli Spółka potrafi zdenerwować zwykłego kibica, to pewnie ultrasom, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt, było jeszcze ciężej. Chociażby po ostatnim meczu na stronie Pana Engela możemy przeczytać, że limit 2 tysięcy został ustalony z grupami kibicowskimi, a Ultras Enigma deklaruje, że walczyli o limit 3 tysięcy.

 4. Na prawdę aż chce się zapytać co tu się od…..a. eSA co jakiś czas pozbywa się kibiców najpierw pozbyła się cześć umniejszając ich wkład w start drużyny w 4 lidze(na rzecz jedynie zasłużonych), potem odstraszyli kolejnych którzy chcieli mieć tą WP w spółce by pilnowała wszystkiego, teraz Enigma, która na przekór tej ekstra reklamie spotkań i Polonii w tym sezonie robiła oprawy zachęcała ludzi do przyjścia mimo wyników. (ilu tym razem odpadnie/strzeli focha).
  W jaka stronę spółka ciągnie ten klub.

 5. To, co dzieje się w Polonii w ostatnim czasie, zaczyna przekraczać wszelkie wyobrażenia. Zespół nie gra, nie trenuje go trener, tylko synek prezesa, ale wszystkie gromy lecą na tytularnego trenera, bo przecież synka nikt nie zwolni. Każda krytyka kończy się zakazem udzielania wywiadów przez piłkarzy jedynemu medium, które jeszcze się tym w ogóle interesuje, padają groźby odebrania akredytacji. Marketing leży jak leżał, ale wszyscy mają znakomite samopoczucie. Piłkarze nie dostali premii za ubiegły sezon. Budowa stadionu przez te lata nie przybliżyła się nawet o krok. A teraz to. Ręce opadają. Czy nasz kochany prezes do spółki z Delfinem postanowili osiągnąć coś, co nie udało się nawet komuchom i Królowi – wykończyć klub na amen?

 6. Nikt nie odmawia zaangażowania Ultras Enigma, za co należą się gorące podziękowania. Tak samo, jak każdy zdrowo myślący człowiek widzi, że Engele nie radzą sobie z zarządzaniem Klubem, na co mamy kolejny przykład.
  Natomiast przyznajmy, że poziom dopingu, poza chlubnymi wyjątkami z Wałbrzychem i teraz na 105. lecie, odbiegał niestety znacząco od polonijnych wzorców. Nie każdemu podobał się również fakt, że środowisko Enigmy mocno skłania się ku nacjonalizmowi.
  Pytanie, co teraz zarząd ma zamiar zrobić. Zraził do siebie najpierw środowisko WP, teraz Enigmy. Jeśli celem są puste trybuny, to działają konsekwentnie.

 7. no to na ostatni mecz w tym roku przyjdzie 50 kibiców. Ale za to będzie bardzo kulturalnie.
  Sam nie cierpię LTSK ale Polonia bez kibiców – to dla kogo ma być ? Pralnia brudnych pieniędzy (nie za dużych) ? Już wołałbym jakiegoś Chińczyka czy Szejka z kasą.

 8. Bojkot1970. Tych „50 kibiców” szanowała cała Polska i na pewno nie za to, że byli kulturalni – bo nie byli -aleza swoje oddanie Polonii. Mnie w tej chwili obraziłeś i tych 49-ciu. A to co teraz robią z Polonią Engelsi to inna bajka.

  1. Zaraz, tam odstrzeleni…
   Spółka zabierając Ludziom ze stoiska stoisko chciała, żeby wyszli na Ludzi…

 9. Może czas spojrzeć prawdzie w oczy, że w perspektywie budowy nowego stadionu, który będzie wyglądał jak boisko treningowe, wpuszczone między wieżowce, protesty kibiców nie byłyby mile widziane przez zarząd. Osłabienie ich roli jest Jerzemu Engelowi na rękę. Deweloper, który ma być inwestorem jest mocno umoczony w aferę reprywatyzacyjną i ma za nic tradycję i historię (vide sytuacja z Teatrem Żydowskim), co dodatkowo wzbudza niepokój części polonijnych środowisk.

Dodaj komentarz