Portal „Weszło!” donosi, że Józef Wojciechowski oficjalnie wystartuje na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Grzegorz Ślak i Józef Wojciechowski

Grzegorz Ślak i Józef Wojciechowski

Przez ostatnie dni Wojciechowski gorączkowo zbierał niezbędne rekomendacje i ostatecznie udało mu się skompletować ich dokładnie 15. Wiadomo, że dostał poparcie z 7 klubów ekstraklasy i 7 klubów pierwszej ligi, do tego jedną od Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W pocie czoła wspierał go niezwykle oryginalny zespół ludzi, takich jak Zdzisław Kręcina, Kazimierz Greń, Dariusz Smagorowicz, Cezary Kucharski czy Radosław Majdan. Nie jest żadną tajemnicą, że przedstawiciele niektórych klubów otrzymali mocną sugestię, że wystawienie rekomendacji może łączyć się z wdzięcznością firmy JW Construction wyrażoną poprzez wsparcie sponsoringowe. Dodatkowo Stal Rzeszów poświadczyła, że Wojciechowski działa w ich klubie (kolejny wymóg regulaminowy) – kabaret na całego – komentuje „Weszło!”.

Kilka godzin później portal ujawnił listę klubów, które udzieliły Wojciechowskiemu poparcia:

 • Ruch Chorzów
 • Piast Gliwice
 • Górnik Łęczna
 • Wisła Płock
 • Śląsk Wrocław
 • Korona Kielce
 • Wisła Kraków
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała
 • Znicz Pruszków
 • Wisła Puławy
 • Drutex Bytovia
 • Stal Mielec
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Zagłębie Sosnowiec

O komentarz w sprawie Wojciechowskiego „Super Express” poprosił Michała Listkiewicza. – Wojciechowski to kandydat wręcz sensacyjny. Mówiło się, że może Cezary Kucharski, Roman Kosecki, Cezary Kulesza, może któryś z tak zwanych baronów… A tu Józef. Myślę, że nawet Zbigniew Boniek jest zadowolony – powiedział „Listek”.

Michał Listkiewicz i Tony Slot

Michał Listkiewicz i Tony Slot

Według byłego szefa PZPN-u Bońkowi kandydowanie z byłym prezesem Polonii będzie się podobać. – Bo lepiej mieć rywala niż wygrać bez kontrkandydata. (…) Myślę, że Boniek ma podobne odczucia. To fighter, lubi mieć przeciwnika w ringu. Listkiewicz stawia na obecnego szefa federacji, ale twierdzi, że jego zwycięstwo nie będzie nokautem.

Jak „Listek” zapamiętał prezesa „Czarnych Koszul”, którego fani Polonii pieszczotliwie nazywali „Krokodylem”? – No właśnie Józef nie do końca pasuje na to stanowisko ze względów charakterologicznych. Tu trzeba być cierpliwym, a jemu tego brakuje. Trzeba być dyplomatą, Boniek już się tego nauczył, a JW – nie. Wojciechowski musiałby zrozumieć i zaakceptować, że nie wszystko zależy od prezesa PZPN, który czasem dostaje po głowie za nie swoje grzechy. Wydaje mi się, że miałby z tym problem. Ja bym się cieszył z powrotu Wojciechowskiego do piłki, ale w innej roli. Gdyby chciał odbudować Polonię, albo wejść w inny klub, albo gdyby jego firma została sponsorem reprezentacji. Byłby też dobry jako szef ligi, walczący w imieniu klubów. Tu miałby pole do popisu.

Próbowaliśmy się dowiedzieć jak udział dyrektora Majdana widzą w Polonii. – To prywatne sprawy Radka. W sprawie szczegółów odsyłam do niego – usłyszeliśmy od rzeczniczki prasowej klubu.

Jerzy Piekarzewski

Jerzy Piekarzewski

2 października Polonia zaprasza na Wielką Warszawską. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w sportowym kalendarzu naszego miasta. Po raz pierwszy po wojnie odbyła się w 1946 roku, a więc w czasie kiedy swój pierwszy tytuł mistrzowski świętowała Polonia Warszawa. Były to dwa szczególne wydarzenia w historii stolicy, dlatego pamięć o nich wśród kibiców żyje do dziś – czytamy na oficjalnej stronie Polonii.

W tym dniu zobaczymy jeszcze wiele ciekawych wyścigów, a jednym z nich będzie gonitwa o nagrodę Cardei dla dwuletnich klaczy, która w tym dniu będzie nosiła tytuł gonitwy o Puchar 105-lecia Polonii Warszawa. Nagrody po gonitwie będzie wręczał Honorowy Prezes Polonii Warszawa Jerzy Piekarzewski, a zwycięska klacz otrzyma derkę w barwach Polonii z wielkim logo klubu.

Zapraszamy na tor służewiecki wszystkich naszych kibiców i sympatyków Polonii oraz oczywiście fanów sportu jeździeckiego. Będzie to świetna okazja, by rozpocząć celebrację ważnej rocznicy dla Naszego Klubu.

Źródło: własne / Weszło! / Super Express / Polonia Warszawa S.A.