Polonistki na turnieju w Chorzowie

W niedzielę 18 września 2016 roku dziewczęta trenujące piłkę nożną w ramach zajęć ośrodka „Kibice Razem Polonia Warszawa” reprezentowały kibiców Polonii w ogólnopolskim turnieju w Chorzowie. 

W zawodach udział wzięło 12 zespołów, z czego 11 reprezentowało Ośrodki, a gościnnie w zastępstwie Gdyńskiej Arki pojawiła się drużyna z Rudy Śląskiej.

Piłkarki Polonii były jedyną żeńską drużyną na turnieju w związku z czym obserwatorzy zgromadzeni na bocznym boisku Ruchu ze szczególnym zainteresowaniem śledziła poczynania naszego zespołu. W grupie trafiliśmy na GKS Tychy oraz późniejszego triumfatora całej imprezy, czyli Motor Lublin. Nasze dziewczyny, trenujące jeszcze do niedawna zaledwie raz w tygodniu nie miały wielkich szans z grającymi na co dzień w swoich klubach i wyższymi o głowę chłopcami w wieku 13 lat (podczas gdy najmłodsza Polonistka miała lat 8). Nie zrażały się jednak, walczyły z całych sił najlepiej jak potrafiły, ale co najważniejsze, to dobrze się grą w piłkę bawiły. Humory więc dopisywały ale w przerwach od grania staraliśmy się również wspólnie analizować wydarzenia na boisku. Dziewczyny dostrzegały swoje błędy, podpowiadaliśmy co można poprawić i z meczu na mecz gra wyglądała coraz lepiej. Bardzo ważne jednak było również to, że nasze młode piłkarki miały okazję zobaczyć jak w ogóle wygląda taki turniej oraz uczyć się pracy w zespole, jako drużyna. Trzecie miejsce w grupie zaowocowało tym, że o miejsca 9-12 mierzyliśmy się kolejno z drużynami z Rudy Śląskiej i Gdańskiej Lechii. W spotkaniu z pierwszą z drużyn nasze piłkarki zdobyły honorowego gola po rzucie karnym podyktowanym po faulu w polu karnym. Strzelona bramka okraszona została kołyską zadedykowaną trenerowi Dudkowi, który nie mógł być obecny w Chorzowie ze względu na narodziny syna. W pojedynku z „Lwami Północy” progres w grze naszego zespołu był już dobrze widoczny o czym świadczą 2 strzelone bramki wobec  4 Lechii.

Puchary za 3 pierwsze miejsca zostały rozdane, a każda z drużyn za serce pozostawione na boisku nagrodzona brawami. Dla nas najważniejsze, że wyjazd na Turniej „Kibice Razem” piłkarki Polonii zakończyły z uśmiechami na ustach, bogatsze o nowe doświadczenia które w najbliższej przyszłości z pewnością zaprocentują a przede wszystkim z podniesionymi głowami reprezentowały wszystkich kibiców Czarnych Koszul.

Źródło: Kibice Razem Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz