Fortuna Düsseldorf i Karpaty Lwów finalistami turnieju

Zakończone dziś rozgrywki grupowe zdominowały zespoły Fortuny Düsseldorf oraz lwowskich Karpat. Oba zespoły zdobyły komplet punktów z imponującym bilansem bramkowym. 

Puchar Pamięci Małego Powstańca
Puchar Pamięci Małego Powstańca

Zespół niemiecki nie znalazł równego sobie przeciwnika i pewnie zwyciężył w grupie A. Za najbardziej zacięty mecz całej fazy grupowej należy uznać potyczkę pomiędzy lwowskimi zespołami Karpat i FC OPIR rywalizującymi o prymat w grupie B.

Karpaty były stroną przeważającą, jednak rywal przeciwstawił im bardzo solidną formację defensywną, której ostoją był bramkarz popisujący się efektownymi paradami. Dopiero na minutę przed końcem gry piłkarze Karpat zdobyli zwycięską bramkę.

W ostatnim dniu imprezy, we wtorek 2 sierpnia, rozegrane zostaną spotkania finałowe. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.00 od zmagań o IX miejsce pomiędzy Deltą Słupno a Sokołem Serock. Równoległe toczyć się będzie mecz 303 PSC Northampton z Dziećmi Fundacji o zajęcie VII miejsca. W walce o V lokatę zmierzą się CeSIR Warka i RKS Mazur Radzymin. O tym kto stanie na najniższym stopniu turniejowego podium zadecyduje wynik meczu MKS Polonia Warszawa – FC OPIR Lviv. Zwycięzcę IX edycji turnieju „O Puchar Małego Powstańca” poznamy po ostatnim gwizdku spotkania Fortuna Düsseldorf – Karpaty Lwów.

W finale spotykają się zespoły, które w fazie grupowej zaprezentowały bardzo ofensywny styl gry. Możemy zatem oczekiwać, że ich bezpośrednia rywalizacja będzie pięknym i zaciętym widowiskiem.

Po zakończeniu sportowych zmagań młodzi sportowcy przeżywali wspólnie Godzinę „W” przed Pomnikiem Małego Powstańca, gdzie złożyli kwiaty składając hołd patronowi imprezy oraz wszystkim tym, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim o wolną Polskę.

Zwieńczeniem drugiego dnia turnieju był Piknik Powstańczy, który odbył się na terenie obiektu Polonii Warszawa.

Wyniki meczów grupy A:

MKS Polonia Warszawa – CeSIR Warka 5:2
Fortuna Düsseldorf – AP Delta Słupno 19:0
303 PSC Northampton – MKS Polonia Warszawa 1:4
CeSIR Warka – Fortuna Düsseldorf 3:10
303 PSC Northampton – Delta Słupno 6:1

Tabela końcowa grupy A

  1. Fortuna Düsseldorf 12 pkt. (41:7)
  2. MKS Polonia Warszawa 9 pkt. (20:8)
  3. CeSIR Warka 6 pkt. (16:19)
  4. 303 PSC Northampton 3 pkt. (12:16)
  5. AP Delta Słupno 0 pkt. (6:36)

Wyniki meczów grupy B

FC OPIR Lviv – Dzieci Fundacji 7:1
RKS Mazur Radzymin – KS Sokół Serock 7:3
Karpaty Lwów – FC OPIR Lviv 2:1
Dzieci Fundacji – RKS Mazur Radzymin 3:6
Karpaty Lwów – KS Sokół Serock 23:0

Tabela końcowa grupy B

  1. Karpaty Lwów 12 pkt. (38:4)
  2. FC OPIR Lviv 9 pkt. (22:6)
  3. RKS Mazur Radzymin 6 pkt. (18:18)
  4. Dzieci Fundacji 3 pkt. (13:24)
  5. KS Sokół Serock 0 pkt. (6:41)
Opracowanie Robert Cymborski

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz