Turniej Małego Powstańca – dzień pierwszy

W niedzielę 31 lipca 2016 r. wystartowała kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”. Młodzi zawodnicy w ramach tej wyjątkowej imprezy spotykają się już po raz dziewiąty. 

Puchar Pamięci Małego Powstańca
Puchar Pamięci Małego Powstańca

Podczas prezentacji drużyn w charakterze chorążych poszczególnych zespołów wystąpili członkowie Stowarzyszenia Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” oraz Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Poland First to Fight” z Madrytu. W ramach oficjalnego otwarcia turnieju krótką przemowę wygłosił prof. dr hab. Stanisław Speczik.

Poziom gry był zróżnicowany, jednak żadnej z drużyn nie można zarzucić braku zaangażowania lub ambicji. Z dobrej strony zaprezentowały się lwowskie zespoły Karpaty i FC OPIR a także CeSIR Warka oraz MKS Polonia Warszawa pomimo porażki z Fortuną Düsseldorf. Drużyna z Niemiec na tle wszystkich pozostałych wyróżniała się najwyższą kulturą taktyczną oraz poziomem indywidualnego wyszkolenia technicznego zawodników. Gdyby nie krótka ławka rezerwowych można by upatrywać w nich faworyta imprezy. Warto również odnotować występy dwóch młodych zawodniczek, obu grających z numerem 9 w zespołach 303 PSC Northampton oraz CeSIR Warka.

Jutro, 1 sierpnia drugi dzień zmagań młodych piłkarzy i piłkarek. Zawody rozgrywane będą w godzinach 9.00-14.00. Zaplanowano, podobnie jak dziś 10 spotkań, które będą dopełnieniem rywalizacji w grupach.

O 17.00 Godzina „W” przed Pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu. Po uroczystej minucie milczenia, kiedy umilkną kościelne dzwony, miejskie syreny i klaksony aut nastąpi złożenie kwiatów.

Na godzinę 17.30 na stadionie Polonii zaplanowano ogólnodostępny Piknik Powstańczy z udziałem Policji, Straży Pożarnej oraz Wojska z Jednostki 4198. W ramach Pikniku odbędą się zawody sportowe z nagrodami a na wszystkich gości czekać będzie poczęstunek w postaci tradycyjnej żołnierskiej zupy oraz kiełbasy z rożna. Wstęp wolny.

Wyniki i tabele pierwszego dnia turnieju

GRUPA A

303 PSC Northampton – Fortuna Düsseldorf 3:7
MKS Polonia Warszawa – AP DeltaSłupno 10:0
CeSIR Warka – 303 PSC Northampton 4:2
Fortuna Düsseldorf – MKS Polonia Warszawa 5:1
AP Delta Słupno – CeSIR Warka 2:7

Tabela grupy A

1. Fortuna Düsseldorf – 6 pkt. (12:4)
2. CeSIR Warka – 6 pkt. (11:4)
3. MKS Polonia Warszawa – 3 pkt. (11:5)
4. 303 PSC Northampton – 0 pkt. (5:11)
5. AP Delta Słupno – 0 pkt. (2:17)

GRUPA B

Karpaty Lwów – RKS Mazur Radzymin 5:2
FC OPIR Lviv – KS Sokół Serock 7:0
Dzieci Fundacji – Karpaty Lwów 1:8
RKS Mazur Radzymin – FC OPIR Lviv 3:7
KS Sokół Serock – Dzieci Fundacji 3:8

Tabela grupy B

1. FC OPIR Lviv – 6 pkt. (14:3)
2. Karpaty Lwów – 6 pkt. (13:3)
3. Dzieci Fundacji – 3 pkt. (9:11)
4. RKS Mazur Radzymin – 0 pkt. (5:12)
5. KS Sokół Serock – 0 pkt. (3:15)

Opracował: Robert Cymborski

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz