Papszuna jednak Polonia nie zwolniła…

Serwis Świtu Nowy Dwór Mazowiecki tuż po zakończeniu wczorajszego meczu z Polonią poinformował o tym, że Marek Papszun nie będzie już prowadził Świtu. 

Marek Papszun
Marek Papszun (fot. Luk)

(…) po niedzielnym meczu z Polonią Warszawa pożegnał się w szatni z drużyną. Papszun był trenerem Świtu od 12 grudnia 2014 roku. We wtorek zarząd MKS „Świt” Nowy Dwór Mazowiecki spotka się z radą drużyny i podejmie dalsze decyzje dotyczące sztabu szkoleniowego „Świtu”- czytamy na oficjalnej stronie naszego ostatniego rywala.

Informacja o dymisji największego trenerskiego szpiona w III lidze łódzko-mazowieckiej nie była uzasadniana. Twierdzono, że po wyjątkowym meczu dla obu ekip Papszun chciał honorowo odejść. Tym sposobem Polonia Igora Gołaszewskiego miała zwolnić często widywanego na K6 trenera… Jednak dziś okazało się, że było inaczej…

Dziś media podały, że zapowiadany kilkukrotnie na trenera „Czarnych Koszul” szkoleniowiec Świtu przejdzie do II-ligowego Rakowa Częstochowa. Wraz z Papszunem pod Jasną Górę wyemigruje Maciej Sikorski, który będzie go nadal wspomagał jako szkoleniowiec bramkarzy.

Papszun ma pomóc Rakowowi w awansie do I ligi. Obecnie jego zespół zajmuje 5 miejsce (3 pierwsze awansują, 4 gra baraż).

Ósmą bramkę w tym sezonie zdobył expolonista Adrian Mierzejewski, który wpisał się na listę strzelców w 73. minucie gry, pokonując bramkarza rywali uderzeniem z rzutu karnego.

„Sportowe Fakty” wspominają również Grzegorza Lewandowskiego. Niestety po bardzo zachęcającym wstępie: grał w Wiśle, Legii oraz Polonii. Dziś jest trenerem, który nadal wychodzi na boisko, o „Czarnych Koszulach”, jest niewiele…

Wrócił do Polski i znowu było zaskoczenie. Niedawny legionista dogadał się… z Polonią Warszawa. To nie była dobra decyzja. Po roku chciał zmienić klub, ale pojawiły się problemy z kontraktami z menedżerami. Grzegorz chciał się uwolnić i dlatego nie nie grał przez dwa lata.

Źródło: własne / mksswit.pl / rksrakow.pl / Sportowe Fakty

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz