Drugi wachlarz w pucharze

Okręgowy Puchar Polski już jutro. Poloniści w I rundzie rozgrywek zmierzą się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozegramy w delegacji. 

Na szerszą charakterystykę Świtu nie liczcie. W weekend oba kluby zmierzą się w meczu ligowym, wtedy lepiej będzie zatopić się w piękną charakterystykę kolegi Muchomora.

Okręgowy Puchar Polski traktowany jest przez kluby po macoszemu. Igor Gołaszewski Marek Papszun wystawią na ten skład zespoły rezerwowe. Nie oznacza to jednak, że mecz będzie nieciekawy.

Świt w poprzedniej edycji OPP odpadł dopiero w 1/2 finału. W pierwszej rundzie pokonał na wyjeździe Start Otwock (2:1), a w 1/4 finału, również na wyjeździe, Victorię Sulejówek (2:1). Sposób na Nowodworzan znalazły rezerwy Legii, które na ul. Sportowej 66 ograły naszych jutrzejszych rywali 2:0.

Polonia natomiast po rozgromieniu w I rundzie Pilicy Białobrzegi (4:1), w ćwierćfinale uległa, w delegacji, Ursusowi (2:3). Jako ciekawostkę możemy podać, że rok temu „Czarne Koszule” z rywalem pucharowym grały bezpośrednio po meczu ligowym.

Ostatnie spotkania „Czarnych Koszul” pokazały, że sztab szkoleniowy rzadko daje szansę młodym zmiennikom. W Poddębicach Gołaszewski twierdził, że w końcówce chciał dać szansę Mateuszowi Jaroszewskiemu, ale zabrakło czasu. W środę taki fakt nie powinien mieć miejsca. „Konik” powinien bacznie przyglądać się postawie młodych zawodników, którzy najczęściej mecze ligowe, w całości oglądają z ławki rezerwowych.

Kibiców zapewne ciekawi aktualna forma pomijanych wiosną Jaroszewskiego i Michała Stasza. Możliwe, że Gołaszewski po radzie Piotra Wojdygi da szansę Janowi Balawejderowi, którego talent nie został jeszcze zweryfikowany w seniorskiej piłce.

Papszun zapowiedział podobnie jak Gołaszewski, że będzie przyglądał się zmiennikom. Z naszych informacji wynika, że szkoleniowiec naszych rywali może sięgnąć także po zawodników z zespołu rezerw.

Strona Świtu poinformowała, że mecz nie będzie zgłoszony jako impreza masowa. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja internetowa PTS.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Drugi wachlarz w pucharze

  1. Czytając powyższy tekst ” Konik ” powinien bacznie przyglądać się na zegarek, bo chyba stracił poczucie czasu i zapomniał że mecz trwa 90 minut a i meczy coraz mniej do końca rundy. Oby nie obudził się z ręką w nocniku.

Dodaj komentarz