Sparingi na plus. Czas na ligę

Już za 6 dni Polonia pojedzie do Łowicza żeby zawalczyć o upragniony awans do II ligi. W okresie zimowych przygotowań podopieczni Igora Gołaszewskiego szlifowali formę pod okiem Jarka Steca, grali na boiskach w Polsce i na Cyprze. 

DSC_0143W tym czasie rozegrano sparingi z:

 • Legionovią (0:5)
 • Bugiem Wyszków (5:1)
 • Pogonią Siedlce (1:0)
 • Huraganem Wołomin (6:0)
 • ŁKS-em Łomża (2:0)
 • Wigrami Suwałki (0:0)
 • młodzieżówką FK Krasnodar (2:1)

Bilans gier jest budujący: 5 zwycięstw, remis i jedna porażka, bramki: 16:7. Jednym słowem: nieźle. Niby wtopa w konfrontacji z zespołem z Legionowa bolała, ale na szczęście krótko, ponieważ ofiarami zespołu Ryszarda Wieczorka stawali się też bezpośredni rywale Polonii w walce o awans.

Strzelców bramek było jak wspomniałem wielu. Najlepiej na tle kolegów wypadł młody Mateusz Małek, który zaliczył trzy trafienia. Oczko mniej mieli etatowy strzelec jedenastek Piotr Kosiorowski, a także Michał Stasz i Michał Zapaśnik. Pozostali (Daniel Choroś, Marcin KluskaDonatas Nakrošius, Krystian Pieczara, Mariusz Wierzbowski, Bartosz Wiśniewski i Karol Worach) zanotowali po jednym trafieniu.

Warto również wspomnieć, że bramkarze Polonii popisali się dwukrotnie obronieniem rzutów karnych. Mateusz Tobjasz zatrzymał „wapniaka” ŁKS-u Łomża, a Jan Balawejder pewnie wybronił strzał gracza młodzieżówki FK Krasnodar.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Sparingi na plus. Czas na ligę

 1. Błagam, piszcie poprawnie! Już pierwsze zdanie woła o pomstę do nieba: „Już za 6 dni Polonia pojedzie do Łowicza żeby zawalczyć o upragniony awans do II ligi.”
  Co to za słowo „zawalczyć”? Nie można napisać po prostu „walczyć”?
  Przecież nazwa naszego klubu oznacza Polska, prawda? Dbajmy o poprawność językową.
  Literówek i interpunkcji nie czepiam się. Zdarza się nawet najlepszym.

Dodaj komentarz