Pierwsze zwycięstwo Polonii!

W kolejnym zimowym sparingu „Czarne Koszule” zmierzyły się z IV-ligowym Bugiem Wyszków. Po wpadce z Legionovią wynik był dużo lepszy…

Karol Worach
Karol Worach (fot. Robe)

Spotkanie było o wiele lepsze dla naszego zespołu. Piłkarze szybciej poruszali się po przyzwoitej sztucznej nawierzchni. Pierwsza połowa w wykonaniu polonistów była zdecydowanie lepsza. Podopieczni Igora Gołaszewskiego dominowali nad średniakiem IV ligi. Pierwszą bramkę w roku 2016 zdobył Karol Worach, który w 14 minucie po zamieszaniu w polu karnym wykorzystał nieporadność rywali. Dodatkowym pozytywem był fakt, że rzut wolny przysporzył nam pierwszych radości. Później swoje szanse marnowali Krystian Pieczara Piotrek Augustyniak. Rosły stoper Polonii górował nad obrońcami swojego byłego klubu. Niestety nie potrafił wstrzelić się w prostokątny zarys strzeżony przez golkipera Wyszkowian. Co do Pieczary, to w 28 minucie wykończył szybką akcję rozegraną przez Bartosza Wiśniewskiego Marcina Bochenka. Obaj wspomniani gracze często inicjowali akcje zaczepne „Czarnych Koszul”. Jedna z klepek z udziałem wspomnianych pozwoliła na podwyższenie wyniku, autorem bramki w 36 minucie był Michał Zapaśnik. 

Obraz drugiej połowy był z goła inny. Początek mocno sennie zadziałał na zgromadzonych na trybunie widzów. W grze młodych polonistów brak było pomysłu na przedarcie się przez przeszkadzających graczy Bugu. Po niecałym kwadransie udało się jednak przełamać impas. Powracający po dłuższym czasie (jesienią grywał w obronie) na szpicę Michał Stasz wreszcie mógł się wykazać. W 74 minucie dostał bardzo dobrą piłkę na wolne pole, a w sytuacji „sam na sam” mógł pokazać swoją wyższość bramkarzowi Bugu. Asystę przy bramce zaliczył Mateusz Jaroszewski. W 78 minucie Polonia zbyt wysoko postawiła pressing, rywale bezlitośnie skarcili niefrasobliwość obrońców „Czarnych Koszul” strzelając gola. Wynik ustalono w 82 minucie kiedy to piękną akcję rozegrali Mateusz Małek Bazyli Kokot. Sfinalizował ją „Góral z Nowego Sącza”, który po podaniu Kokota nie dał szans bramkarzowi IV-ligowca.

30.01.2016 Warszawa
Polonia Warszawa – Bug Wyszków 5:1 (3:0)
bramki: Karol Worach 14, Krystian Pieczara 28, Michał Zapaśnik 36, Michał Stasz 74, Mateusz Małek 82

Polonia w składzie: Jan Balawejder (46. Przemysław Kazimierczak) – Przemysław Szabat (46. Bazyli Kokot), Piotr Augustyniak (46. Mateusz Jaroszewski), Karol Worach (46. Daniel Choroś), Marcin Bochenek (46. Grzegorz Wojdyga) – Krystian Pieczara (46. Mateusz Małek), Piotr Kosiorowski (46. Rafał Kosiec), Mariusz Marczak (46. Mariusz Wierzbowski), Donatas Nakrošius, Michał Zapaśnik (46. Marcin Kluska) – Bartosz Wiśniewski (46. Michał Stasz)

Obszerna relacja ze sparingu polonistów już wkrótce.

Źródło: własne

Author: Diesel

1 thought on “Pierwsze zwycięstwo Polonii!

Dodaj komentarz