Gliwa w Sandecji. Wspomnienia Jaronia

Były bramkarz „Czarnych Koszul”, Michał Gliwa został piłkarzem Sandecji Nowy Sącz. Jak podaje oficjalna strona nowosądeckiego klubu podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2016 roku.

Michał Gliwa
03.06.2011: Michał Gliwa (fot/ Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Golkiper reprezentował barwy Polonii w latach 2008-2012. Później występował jeszcze w Zagłębiu Lubin, oraz rumuńskiej Pandurii Târgu Jiu. Po dwóch sezonach gry za granicą będziemy mogli ponownie zobaczyć go na polskich boiskach, tym razem na zapleczu ekstraklasy.

Na blogu gramybezbramkarza.wordpress.com możemy przeczytać wywiad rzeka z jednym z najlepiej zapowiadających się talentów przy Konwiktorskiej na przestrzeni ostatnich lat. Damian Jaroń wspomina swoje lata spędzone w Polonii.

Do Polonii trafił między innymi dzięki trenerowi Michałowi Libichowi, którego drużyna z Damianem w składzie, zajęła drugie miejsce na mistrzostwach Polski. Wcześniej trenował wraz z Robertem Lewandowskim z którym chodzili razem do szkoły. Jego początki przy K6 to głównie wypożyczenia do innych klubów. W okresie kiedy właścicielem klubu był Józef Wojciechowski, a po boisku biegało wielu reprezentantów Polski, przebicie się do pierwszej drużyny było praktycznie niemożliwe. Dopiero pod skrzydłami José Bakero, który dostrzegł w nim większy talent było dane mu rozegrać kilka spotkań w ekstraklasie.

Damian Jaroń
Damian Jaroń

W dalszej części wywiadu możemy zapoznać się z kilkom ciekawymi anegdotami dotyczącymi trenerów z którymi miał okazję pracować, między innymi Liborem Palą, Jackiem Grembockim, czy Dušanem Radolským. Polularny Jari wspomina również kluby w których występował jak Polonia Bytom, czy Wisła Płock, oraz przybliża kulisy klimatu piłkarskiego w tych miastach. Równie interesująco opowiada o koledze z reprezentacji młodzieżowych, Wojciechu Szczęsnym, czy też o polonijnych stranierich: Tamásie Kulcsárze i Césarowi Cortésowi. Wspomina również swoje relacje z prezesem Józefem Wojciechowskim, czy też relacje z Danielem Kokosińskim.

Źródło: własne / sandecja.com.pl / gramybezbramkarza.wordpress.com

Author: Luk

Dodaj komentarz