Szabat jednak zagra w Polonii?

Znany i lubiany komentator telewizji internetowej PTS poinformował na swoim Twitterze, że powraca temat przyjścia do Polonii Przemysława Szabata, obrońcy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Przemysław Szabat
Przemysław Szabat (fot. PTS)

Gwoli przypomnienia Szabat to mistrz Polski 2008 r. z krakowską Wisłą. Wychowanek MKS Trzebinia/Siersza po czasie spędzonym w zespole „Białej Gwiazdy” przeniósł się do Wisły Płock. Ostatnie trzy lata spędził w Nowym Dworze Mazowieckim.

W minionym sezonie dwukrotnie zagrał przeciw „Czarnym Koszulom”. Jesienią (1:1) zagrał dla swojej publiczności całe spotkanie. Zdobył gola z rzutu karnego. Miał także szanse na drugiego, ale w ostatniej minucie nie zdołał wykorzystać drugiej jedenastki. Na K6 zdołał z kolegami ograć wiosną Polonię (3:1).

W ostatnim sezonie zagrał 15 spotkań (tylko raz został zmieniony, z Energią Kozienice w 89 minucie). Strzelił trzy gole (w meczach z Pelikanem Łowicz, Ursusem Warszawa i Oskarem Przysucha). Został czterokrotnie ukarany żółtą kartką.

Źródło: własne / Twitter