Brudnicki na testach w Piaście Gliwice, czyli co słychać u ligowych rywali

Od zakończenia rundy jesiennej rozgrywek 3 ligi łódzko-mazowieckiej minął już prawie miesiąc i choć w Polonii panuje na razie sielankowa atmosfera, to rywale dokonują już pierwszych korekt w składach. Niektóre kluby wymieniły trenerów, inne wysyłają swoich piłkarzy na testy.

Michał Brudnicki
Michał Brudnicki (fot. Marcin Połeć)

Spośród wszystkich informacji, z pewnością najciekawsza jest ta, która dotyczy Michała Brudnickiego. 18-letni bramkarz rozpoczął wczoraj testy w liderze polskiej Ekstraklasy – Piaście Gliwice. Przypomnijmy, że ten młody piłkarz jest wychowankiem MKS-u Polonia Warszawa. W zeszłym sezonie nie przekonał jednak do siebie trenerów, dlatego w zeszłorocznej przerwie zimowej do klubu został ściągnięty Przemysław Kazimierczak, który od razu wygryzł ze składu młodego piłkarza. W lecie tego roku Brudnicki przeniósł się do Pogoni Grodzisk Mazowiecki, rozegrał tam 17 meczów, za większość z nich był chwalony. Choć wiadomo, że od testów do angażu daleka droga, to i tak Brudnicki na pewno ma być z czego dumny.

Marek Końko
Marek Końko (fot. Luk)

Nie jest to jedyna zmiana, która dotyczy grodziskiej Pogoni i osoby z polonijną przeszłością. Od wczoraj Pogoń ma nowego trenera, został nim Marek Końko, szkoleniowiec doskonale znany na K6. W zeszłym sezonie trenował on naszą drużynę przez znaczną część rundy wiosennej i tego okresu na pewno nie będzie dobrze wspominał. Końko pracował też przez kilka lat w polonijnej akademii. Po tym, jak został zwolniony z Polonii w zeszłym sezonie, nie trenował żadnego klubu.

Na testy wyjechało też dwóch zawodników Sokoła Aleksandrów Łódzki. Najlepszy strzelec ligi – Michał Michałek od 1 grudnia przebywał na testach w Wigrach Suwałki, który występują obecnie w I lidze. Choć w oczach szkoleniowców wypadł on nieźle, to uznali, że zawodnik potrzebuje jeszcze czasu, zanim wróci do optymalnej formy i ewentualne rozmowy prowadzone będą latem. Zaproszenie na testy do jeszcze lepszego klubu dostał pomocnik Sokoła – Michał Wrzesiński. Od 4 grudnia jest on oceniany przez sztab ekstraklasowego klubu – Śląska Wrocław. Sokół jest też bliski dokonania pierwszego wzmocnienia. Do klubu ma dołączyć Michał Łabędzki, 35-letni obrońca, który w rundzie jesiennej rozegrał 16 meczów w I-ligowej Olimpii Grudziądz. Ma on zastąpić Piotra Klepczarka, który z powodu kontuzji nie będzie mógł występować w rundzie wiosennej.

Do zmian na ławce trenerskiej doszło też w Łódzkim Klubie Sportowym. 3 grudnia nowym szkoleniowcem klubu został Robert Szwarc, a na swojego asystenta mianował Mateusza Drzewieckiego. Szwarce wcześniej pracował w SMSie Łódź, w którym trenował młodzież. Szwarc zastąpił na stanowiska Marka Chojnackiego, który pracował w ŁKSie od grudnia zeszłego roku.

Na koniec, mała ciekawostka dotycząca Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podczas, gdy nasi zawodnicy solidnie trenują, piłkarze Lechii od 27 listopada mają wolne. Do treningów wrócą dopiero 7 stycznia.

Źródła: pogongrodzisk.pl/wigrysuwalki.eu/tssokol.pl/lodz.sport.pl/dzienniklodzki.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz