Zimowe ciemności i pierwszy nieśmiały opad śniegu jest już za nami. Oczekującym z wypiekami informacji dotyczących wzmocnień śpieszymy z świeżą garścią ploteczek transferowych dotyczących „Czarnych Koszul”. 

Sebastian Olszar

Sebastian Olszar (fot. Artur Jarczok / beskidzka24.pl)

Tuzin bramek zdobytych przez naszych napastników skłonił sztab szkoleniowy do poszukiwań wzmocnień w linii ataku. W ramach ewentualnych powrotów na Konwiktorską pojawiła się możliwość sprowadzenia Sebastiana Olszara. Napastnik pochodzący z Cieszyna ostatnio reprezentował barwy szóstoligowego niemieckiego Greifswalder FC (Verbandsliga Mecklenburg-Vorpommern). W Reichu Olszar może popisać się niezłym bilansem (11 meczów i 8 goli w lidze plus 1 gra pucharowa uświetniona bramką, w sezonie 5 asyst).

Olszar grał w Polonii trzy sezony (2004/05 oraz 2006/07-2007/08), podczas których zagrał 45 meczów. Podczas swoich występów zdobył 8 goli. Najlepiej prezentował się po powrocie do II ligowych „Czarnych Koszul”. Warto w tym momencie wspomnieć, że napastnik Greifswalder grał w ataku z królem strzelców II ligi Jackiem Kosmalskim Maciejem Tatajem.

Na K6 pojawił się także temat powrotu Piotra Klepczarka, który z Olszarem grał w jednym zespole. „Klepa” w naszym klubie zagrał 28 meczów. Ostatnio występował u Dariusza Dźwigały w Dolcanie Ząbki (17 gier w rundzie jesiennej). Z nim problem może być podobny jak z Krzysztofem Bąkiem.

To teraz mała symulacja. Skoro ważne ogniwa w zespołach I-ligowych są zwykle nie do wyjęcia przez kluby z niższych klas rozgrywkowych… to może jednak powiódłby się wariant z Tomaszem Wełną, który reprezentuje barwy Stomilu Olsztyn (9/0). Cierpiący z powodu kłopotów finansowych Stomil może chcieć pozbyć się kilku zawodników… Wełna? Brzmi ciekawie…

Wracając jednak do głównego tematu, to podobno po raz kolejny propozycję gry w Polonii odrzucił Daniel Ciechański. – Chciałem poinformować iż nie odrzuciłem propozycji.. Ponieważ nikt się ze mną nie kontaktował, wiec nie miałem takiej możliwości – zdementował naszą informację na naszym fan page Ciechański. Młodzieżowiec ostatnio reprezentował barwy GKS-u Katowice (9/0).

Damian Gąska

Damian Gąska (fot. Getty Images)

Dumając po I lidze natrafić można na postać Damiana Gąski, który gra w znajdujących się w strefie spadkowej Wigrach Suwałki. Były zawodnik niemieckiego SpVgg Unterhaching jest wychowankiem Polonii i nadal jest w wieku młodzieżowca. Gąska w tym sezonie zaliczył już 11 meczów w barwach Wigier. Może zdołałby rozruszać mało skuteczną ofensywę „Czarnych Koszul”.

A jeśli już przyglądamy się Suwałkom, to gra tam też Mateusz Żebrowski, który w przeszłości grał w juniorach Polonii. Wychowanek Korony Ostrołęka w tym sezonie w 18 meczach strzelił 2 gole (w PP 2/1). Może grać zarówno w pomocy jak i na obu bokach obrony. To też ciekawa opcja…