Po rundzie jesiennej Polonia warszawska zajmuje piąte miejsce, tracąc do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki 10 punktów. Wkrótce rozpocznie się karuzela transferowa. 

Mariusz Zasada

Mariusz Zasada (fot. Tadeusz Janiec)

Sztab szkoleniowy w trakcie rundy jesiennej badał rynek i rozważał kandydatury zawodników, którzy mogliby wzmocnić zespół.

Z naszych źródeł wynika, że zimą przebudowę przejdą przede wszystkim formacje ofensywne „Czarnych Koszul”. Nasz informator podał nam pierwsze nazwiska zawodników przymierzanych do Polonii. Wybory, o ile się potwierdzą, powinny usatysfakcjonować fanów.

Podobno do kadry Polonii przymierzani są Daniel Mąka Mariusz Zasada. Obaj panowie są pomocnikami klubów z I ligi, którzy w przeszłości reprezentowali barwy naszego klubu.

Mąka występuje w Bytovii Bytów. Skrzydłowego można wspominać z hattricka strzelonego w wyjazdowym meczu z Polonią Bytom (4:0). W 13 zespole zaplecza ekstraklasy „Mączek” w tej rundzie zagrał 11 spotkań ligowych i jedno w ramach Pucharu Polski. Tomasz Kafarski widział w nim zmiennika. Pytanie czy były szkoleniowiec gdańskiej Lechii będzie skłonny pozbyć się Mąki.

Zasada od lipca jest wolnym zawodnikiem. Ostatnio grał w zespole Miedzi Legnica. „Zasiego” spotkaliśmy na trybunach podczas meczu Polonii z Łódzkim Klubem Sportowym (2:1). Wtedy nie przyznał się nam do rozmów z klubem z Konwiktorskiej.

Krzysztof Bąk

Krzysztof Bąk (fot. Tadeusz Janiec)

Latem głośno mówiło się o powrotach na K6 starych zawodników. W gronie powracających poza Mąką mile widziano: Krzysztofa Bąka, Daniela Gołębiewskiego, Antoniego Łukasiewicza i Łukasza Piątka. O ile powroty „Dyzia” (skuteczny u Dariusza Dźwigały w Dolcanie Ząbki), Łukasiewicza (walczy z Arką Gdynia o awans) i „Piony” (gra w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin) ciężko się spodziewać, to może temat sprowadzenia uniwersalnego „Bączka” powróci.

Bąk, podobnie jak Mąka gra w Bytovii. Obrońca w przeciwieństwie do „Mączki” ma pewniejszą pozycję w zespole I-ligowca.

Ciekawym pomysłem mógłby być powrót do wcześniejszej koncepcji sprowadzenia Patryka Koziary. Środkowy pomocnik latem był brany pod uwagę ale ostatecznie przegrał z Piotrem Kosiorowskim Rafałem Koścem. W zespole Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Koziara był mega przydatnym zawodnikiem (16 meczów i 8 goli).

Na pierwsze transfery poczekamy… do czasu ich podpisania. Mamy nadzieję, że marka Polonii pozwoli sprowadzić futbolistów, którzy przywrócą nam szansę na awans do II ligi.

Źródło: własne