Obłuski przed Pilicą. Polonia – Górnik Wałbrzych?

Przed meczem z Pilicą Białobrzegi, o swoim byłym klubie, wypowiedział się najskuteczniejszy napastnik „Czarnych Koszul”, Zbigniew Obłuski

Zbigniew Obłuski
Zbigniew Obłuski (fot. Robe)

Obłuski do Białobrzegów trafił ze Sparty Jazgarzew. W swoim poprzednim klubie spędził półtora roku. W rozmowie ze stroną oficjalną nie ukrywał radości jaką sprawi mu konfrontacja z byłymi kolegami.

Napastnik Polonii w poprzednim tygodniu skarżył się na przeziębienie: – (…) musiałem opuścić kilka treningów. Do zespołu dołączyłem dopiero w czwartek, więc nie zdziwię się, jeżeli rozpocznę mecz na ławce rezerwowych. Pamiętam większość piłkarzy Pilicy, znam ich mocne i słabsze strony, ale wszyscy w zespole wiemy, czego można spodziewać się po rywalu.

Obłuski pokusił się o charakterystykę naszego sobotniego rywala. – Wiem, że mają spore kłopoty kadrowe, bo kilku piłkarzy latem odeszło do innych klubów, aktualnym problemem trenera Siary są kontuzje zawodników, dlatego musi ratować się młodzieżowcami, którymi uzupełnia luki w wyjściowej jedenastce. Mocnym punktem zespołu pozostała formacja defensywna, którą tworzą – Jacek Moryc, Michał Janowski i Marcin Rawski, byli poloniści. Ten ostatni, mimo że jest obrońcą ostatnio strzelił kilka ważnych bramek dla Pilicy i widać, że coraz częściej bierze na siebie ciężar gry. Prawdopodobnie przeciwko nam będzie operował w środkowej strefie, jako defensywny pomocnik i organizator akcji ofensywnych – zapowiada w rozmowie ze stroną oficjalną.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w losowaniu przeprowadzonym w dniu 15 października 2015 roku wyłoniono następujące pary w meczach barażowych o awans do rozgrywek II ligi:

  • mistrz grupy dolnośląsko-lubuskiej – mistrz grupy łódzko-mazowieckiej
  • mistrz grupy pomorsko-zachodniopomorskiej – mistrz grupy opolsko-śląskiej
  • mistrz grupy małopolsko-świętokrzyskiej – mistrz grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
  • mistrz grupy lubelsko-podkarpackiej – mistrz grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej

Jeśli nasi chłopcy do końca sezonu zdobędą odpowiednią przewagę i wywalczą miejsce pierwsze, to zmierzą się z zespołem z III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Po 12 kolejkach prowadzi Górnik Wałbrzych, który trzema punktami wyprzedza rezerwy Miedzi Legnica i Ślęzy Wrocław.

M Z R P Bramki Pkt
1 Górnik Wałbrzych 12 9 1 2 28-8 28
2 Miedź II Legnica 12 7 4 1 37-12 25
3 Ślęza Wrocław 12 7 4 1 22-12 25
4 Śląsk II Wrocław 12 6 5 1 27-15 23
5 KS Polkowice 12 7 1 4 29-19 22
Adrian Mierzejewski
Adrian Mierzejewski (fot. Paula Duda)

„Sportowe Fakty” lub „Wirtualna Polska” pisze o zawodnikach, których w trakcie eliminacji odstrzelił selekcjoner Adam Nawałka. Wśród nich jest Adrian Mierzejewski. – „Mierzej” to 41-krotny reprezentant Polski. Regularnie występował u Franciszka Smudy i Waldemara Fornalika, ale po raz ostatni w drużynie narodowej zagrał w listopadzie 2013 roku – w debiucie Adama Nawałki ze Słowacją. Przy kolejnych powołaniach selekcjoner go nie uwzględniał, a od przenosin do Arabii Saudyjskiej jego szanse na powrót do kadry zmalały do zera, choć gra w słabszym zespole tej samej ligi swego czasu nie zamknęła drogi do reprezentacji Łukaszowi Szukale – czytamy na portalu.

Możemy przeczytać też o Tomaszu Brzyskim. – Alternatywą na lewą stronę obrony miał być Tomasz Brzyski. Adam Nawałka wysłał mu powołanie na swoje pierwsze zgrupowanie i postawił na niego w premierowych meczach ze Słowacją i Irlandią. „Brzytwa” pojechał także na zgrupowanie Biało-Czerwonych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie w spotkaniu z Norwegią (3:0) strzelił nawet gola. Z orbity zainteresowań selekcjonera wypadł jednak po towarzyskim meczu ze Szkocją (0:1) w Warszawie. Na lewej obronie selekcjoner woli Jakuba Wawrzyniaka, Artura Jędrzejczyka i Macieja Rybusa.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / PZPN / Wirtualna Polska

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Obłuski przed Pilicą. Polonia – Górnik Wałbrzych?

Dodaj komentarz