W szóstej kolejce ligi łódzko-mazowieckiej „Czarne Koszule” znów podejmą rywala na Konwiktorskiej 6. 6 września o godzinie 19 Polonia Warszawa zmierzy się z drużyną Term Ner Poddębicie. Zespół z Poddębic w zeszłym sezonie wywalczył awans do III ligi i obecnie zajmuje 9 miejsce, najwyższe spośród beniaminków.

Jacek Karbowniak

Jacek Karbowniak (fot. Tadeusz Janiec / dumastolicy.pl)

Niestety nigdzie nie udało znaleźć mi się informacji o historii klubu. W tej zapowiedzi ograniczę się więc tylko do informacji, że awans był wielkim osiągnięciem dla tego klubu, w XXI wieku nie grali na tym poziomie rozgrywek, a w sezonie 2011/2012 występowali jeszcze w A-klasie. Po awansie nastąpiły duże zmiany w składzie drużyny z Poddębic. Klub został wzmocniony przez dwóch graczy, którzy jeszcze niedawno grali w „Czarnych Koszulach” – Jacka Karbowniaka (obrońca, 26 meczów w ŁKS Łódź (III liga)) i Adama Grzybowskiego (obrońca, 15 meczów w Polonii Warszawa). Oprócz tego do drużyny dołączyli: Sebastian Ostrowski (bramkarz, w zeszłym sezonie 31 meczów w Sokole Aleksnadrów Łódzki (III liga)), Bartosz Bujalski (pomocnik, 14 meczów w rundzie wiosennej w ŁKS Łódź, 3 bramki), Sebastian Kobiera (obrońca/pomocnik, 9 meczów i 19 bramek w amtorskiej drużynie HolidayZone), Igor Kania (napastnik, przyszedł z Lecha Dobre (A-klasa)). Klub natomiast opuścili: Rafał Kubiak (pomocnik, do Żyrardowianki Żyrardów), Michał Sokołowicz (bramkarz, do Widzewa Łódź), Mariusz Rachubiński (pomocnik, do Widzewa Łódź), Igor Świątkiewicz (pomocnik, do Widzewa Łódź), Bartłomiej Stasiak (pomocnik), Szymon Sobańda (napastnik).

Termy Ner Poddębice w obecnych rozgrywkach, jak na beniaminka, spisują się całkiem nieźle. Po 5 kolejkach zawodnicy tego klubu zgromadzili 6 punktów, tyle samo co nasz ostatni rywal – Broń Radom. Termy co prawda wygrały na razie tylko jeden mecz, ale odniosły też tylko jedną porażkę. Patrząc na ich dotychczasowych rywali, wyniki robią dobre wrażenie. Zremisowali 2:2 na wyjeździe z Pelikanem, u siebie 1:1 z Wartą Sieradz i 0:0 z Legią II Warszawa.

W ostatniej kolejce odnieśli zaskakujące zwycięstwo, pokonali 2:1 grającego na wyjeździe Ursusa Warszawę. Co ciekawe, mecz przegrali z teoretycznie najsłabszą drużyną, zostali pokonani 2:0 na wyjeździe przez Wartę Działoszyn. Patrząc na powyższe rezultaty, ciężko spodziewać się kolejnego wysokiego zwycięstwa naszej drużyny.

Adam Grzybowski

Adam Grzybowski (fot. Lugher / dumastolicy.pl)

Zespół z Poddębic pokazał już w tym sezonie, że potrafi wywalczyć punkty z solidnymi rywalami. Poza tym, jak mówi Grzybowski w wywiadzie na oficjalnej stronie Polonii, wszyscy zawodnicy Nera są bardzo zmotywowani na mecz z „Czarnymi Koszulami”. Drużyna Polonii jest już od tygodnia rozpracowywana przez szkoleniowca naszych przeciwników. Z całą pewnością, nasi byli gracze będą również chcieli pokazać, że niesłusznie pożegnano ich na Konwiktorskiej.

Termy zapewne od początku postawią na zmasowaną obronę, dlatego znów kluczem do zwycięstwa będzie strzelanie pierwszej bramki. O nią na pewno będzie ciężko, dlatego możemy ponownie być świadkami bezbramkowego remisu do przerwy. Miejmy jednak nadzieję, że nasi gracze znajdą sposób na obronę rywali i będziemy świadkami kolejnego spokojnego zwycięstwa na K6.

Źródła: kspolonia.pl/90minut.pl/nerpoddebice.futbolowo.pl