Władze rozmawiały z kibicami

W niedzielę* władze klubu i przedstawiciele pierwszego zespołu spotkali się z kibicami „Czarnych Koszul”. Spotkanie miało charakter otwarty, a zgromadzeni mieli okazję zapytać o sporo rzeczy. 

Krystian Pieczara, Jerzy Engel jr, Igor Gołaszewski, Radosław Majdan, Jerzy Piekarzewski
Krystian Pieczara, Jerzy Engel jr, Igor Gołaszewski, Radosław Majdan, Jerzy Piekarzewski (fot. Urlich)

Rozpocznijmy od tematu drużyny. Igor Gołaszewski Jerzy Engel jr przekonywali sympatyków, że zespół jest gotowy do walki o awans. Oczekujący aroganckich zapewnień zostali jednak szybko sprowadzeni na ziemię. Mimo stwierdzenia, że zawodnicy dadzą nową jakość, to sztab bierze pod uwagę możliwość poślizgu i to, że zespół pozostanie w III lidze.

Najprawdopodobniej chodzi w tym miejscu o sprawę baraży, które zostały utrzymane. Według zapewnień awans do Ekstraklasy planowany jest w ciągu 5 lat. W planie uwzględniono możliwość dwukrotnego poślizgu. Podkreślił to szczerze Engel jr, który zapewnił, że rozważono każdą możliwą konfigurację awansów i poślizgów. Najważniejsze w tym momencie było to, że spółka jest przygotowana finansowo na tą drogę.

Jeśli już o finansach, to dyrektor sportowy z dumą przyznał, że skompletowany zespół jest zaledwie 8000 zł droższy od tego, którym dysponował MKS w poprzednim sezonie. Jakość sportowa jest jak dla autora widoczna, summa summarum Mariusz Marczak, Marcin Truszkowski, czy Piotr Kosiorowski to gracze ograni i zdecydowanie lepsi sportowo od tych, którzy w poprzednim sezonie grali w III lidze. Engel jr zapewnił także, że zawodnicy mają lepsze warunki w porównaniu z poprzednikami, potwierdził to obecny na spotkaniu Krystian Pieczara.

Zespół będzie oparty na zawodnikach z Mazowsza. Engel jr bardzo chciałby, żeby powróciła strategia z przełomu millenium. Zawodnicy uczyliby się przywiązania do barw i dzięki temu mielibyśmy więcej kibiców. Podobnie powinna wyglądać sprawa z juniorami. Najzdolniejsi powinni trafiać do drużyny.

Zespół trenować będzie na Marymoncie. Zimą planują przenieść się na Saharę. Klub liczy, że uda się to kontuzjogenne boisko zmodernizować.

Engel jr ujawnił, że do zespołu zgłoszono Jacka KosmalskiegoRadosława Majdana Wojciecha Szymanka. Dyrektora sportowego cieszyło, że zawodnicy mają możliwość nauki gry od specjalistów (Kosmalski podpowiada napastnikom, Gołaszewski pomocnikom, Szymanek obrońcom, a Majdan golkiperom).

Polonia planuje utworzenie zespołu rezerw – im wyżej tym lepiej. Rezerwy Polonii rozwiązano na poziomie IV ligi, a następnie zniknął zespół Młodej Ekstraklasy.

Z kwestii marketingowych dyrektor Majdan potwierdził, że „strefa małego kibica” nadal będzie na K6. Podobnie ma sprawa wyglądać z „akcją kibic”. Będzie organizowany dzień przedmeczowy z licznymi atrakcjami. Możliwe, że wkrótce zostaną także dopięte formalności w sprawie transmisji meczów Polonii.

Jerzy Engel
Jerzy Engel (fot. Urlich / dumastolicy.pl)

Prezes Jerzy Engel stwierdził, że sektor gości będzie otwarty. Mecze rozpoczynać będzie „Carmina burana”, a w repertuarze przewidziane są także kultowe warszawskie piosenki. Dariusz Góralczyk jest gotowy na dialog z kibicami i zamierza w swojej pracy uwzględnić wyniki badań „Wielkiej Polonii”.

Na koniec prezes Engel zapytał o koszulkę i wspólnie z prezesem Jerzym Piekarzewski apelował o doping i pomoc w stworzeniu pięknego spektaklu na naszym stadionie. Pomoże to zarówno drużynie jak i klubowi, który może dzięki temu zachęcić nowych kibiców do przybycia na stadion, jak i sponsorom, których „Czarne Koszule” potrzebują!

Ogólnie bardzo pozytywnie. Jestem zadowolony i z niecierpliwością czekam na pierwsze spotkanie przy Konwiktorskiej i możliwość dopingowania Polonii z „Kamyka”. Kwestii stadionu nie poruszam ze względu na to, że te sprawy są nadal w toku, a czas i spokojne działanie prezesa Engela może tą sprawę doprowadzić do szczęśliwego końca.

* sorry, że tak późno, ale bardziej nastawialiśmy się na materiał video
Źródło: własne / Facebook / Twitter / Wielka Polonia

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

3 thoughts on “Władze rozmawiały z kibicami

    1. „Możliwe, że wkrótce zostaną także dopięte formalności w sprawie transmisji meczów Polonii.”

Dodaj komentarz