Dziewięciu wspaniałych

W obecnym oknie transferowym z drużyną Polonii kontrakt podpisało 9 nowych zawodników. Wśród nich są piłkarze młodzi i utalentowani, są piłkarze doświadczeni, którzy już w przeszłości reprezentowali barwy „Czarnych Koszul”, a także trzech piłkarzy, którzy w zeszłym sezonie zdobyli łącznie 40 goli.

Poniżej prezentujemy krótką informację na temat każdego z nowych zawodników.

Piotr Kosiorowski
Piotr Kosiorowski (fot. Tadeusz Janiec / dumastolicy.pl)

Piotr Kosiorowski (ur. 05.01.1981 r. w Warszawie), pomocnik – Piotra nie trzeba za bardzo nikomu przedstawiać, jest wychowankiem naszego klubu. Po raz drugi powraca na K6. W ekstraklasie debiutował w 1999 roku w meczu przeciwko Pogoni Szczecin. W roku 2000 w barwach „Czarnych Koszul” sięgną po Puchar Ligi. W ekstraklasie, występował również w drużynie Świt-u Nowy Dwór Mazowiecki. Poprzedni sezon spędził na zapleczu ekstraklasy w zespole Pogoni Siedlce, w której rozegrał 14 spotkań. Trzynastokrotnie wychodził w pierwszym składzie.

Mariusz Marczak (27.06.1983 r. w Ostrołęce), pomocnik –  Do Mariusz w poprzednim sezonie nie mieliśmy szczęścia, w obydwu spotkaniach przeciwko Broni Radom strzelił nam bramkę. Łącznie dla drużyny z Radomia zdobył 17 bramek w 31 spotkaniach. W swojej karierze ma również występy w ekstraklasie w barwy Jagielonii Białystok.

Marcin Truszkowski (ur. 08.09.1983 r. w Ostrołęce), napastnik – Marcin przez ostatnie 3 lata występował w drużynie Siarki Tarnobrzeg. W minionym sezonie dla II-ligowego zespołu zdobył 9 bramek w 25 spotkaniach. W przeszłości występował również na boiskach ekstraklasy w barwach GKS-u Bełchatów i Jagielonii Białystok.

Zbigniew Obłuski (ur. 09.12.1986 r. w Warszawie), napastnik – W ubiegłym sezonie Zbyszek występował w drużynie Pilicy Białobrzegi. W barwach tego zespołu wystąpił 28 razy. Zdobył 14 bramek i zaliczył jednego hat-tricka niestety w pojedynku przeciwko Polonii, który Czarne Koszule przegrały 3:4.

Rafał Kosiec
Rafał Kosiec (fot. gkstychy.info)

Rafał Kosiec (ur. 01.03.1987 r. w Warszawie), pomocnik – Rafał po półrocznej przerwie powraca na Konwiktorską. Przez ostatnie sześć miesięcy reprezentował barwy pierwszoligowego GKS-u Tychy. Wystąpił w czternastu spotkaniach, jedenastokrotnie wychodząc w pierwszym składzie.

Mateusz Tobjasz (ur. 02.03.1995 r. w Rykach), bramkarz  – Mateusz ma świetne warunki fizyczne. Pod tym względem może równać się z Mariuszem Liberdą, obaj mierzą po 198cm. Do Polonii przyszedł z Pogoni Siedlce. W poprzednim sezonie zagrał w czterech spotkaniach pierwszego zespołu i w jedenastu zespołu rezerw, trzykrotnie zachowując czyste konto.

Hubert Gołąbek (ur. 05.04.1995 r. w Warszawie), pomocnik – Hubert do Polonii przyszedł z drużyny Kosy Konstancin. Będzie występował z numerem 21.

Michał Stasz (ur. 12.02.1997 r. w Krośnie), obrońca – Michał przyszedł do Polonii ze Stali Mielec, której był zawodnikiem przez ostatnie sześć miesięcy jednak ani razu nie pojawił się na boisku. Pół roku wcześniej występował w zespole rezerwach Podbeskidzia Bielsko-Białej, czterokrotnie pojawiając się na murawie.

Mariusz Selerski (ur. 13.11.1997 w Warszawie), bramkarz – Mariusz do Polonii przyszedł z zespołu Unii Warszawa. Bedzie występował z numerem 18.

Źródło: własne

Author: Robe6

1 thought on “Dziewięciu wspaniałych

Dodaj komentarz