Poznaliśmy daty dwóch ostatnich sparingów Polonii, Lachowicz w Bzurze.

Polonia przed rozpoczęciem sezonu rozegra jeszcze dwa mecze towarzyskie, pierwszy z Hapoelem Kwar Saba FC, a drugim z Motorem Lublin.

Mecz z Hapoelem odbędzie się 26 lipca (niedziela) o godzinie 17:00, w Ośrodku Sportowym Sielanka. Oficjalny fanpage zachęca jednak kibiców do wcześniejszego przybycia, ze względu na wspaniałe warunki do rekreacji. Szczególnie zadowolone będą osoby, które cenią sobie spacery w lesie, wędkowanie, czy jazdę konną.

Na pewno interesujący będzie również sam mecz. Hapoel to beniaminek izraelskiej ekstraklasy, więc poziom rywala Polonii będzie znacznie wyższy, niż  w poprzednich sparingach.

Ostatnim sprawdzianem dla „Czarnych Koszul” będzie mecz z Motorem Lublin. Odbędzie się on 1 sierpnia (sobota) o godzinie 17 na boisku treningowym lubelskiej Areny. Motor na co dzień również występuje w III lidze, w zeszłym sezonie zajął 4 miejsce (3 punkty za liderem). Podobnie jak  Polonii, celem lubelskiej drużyny, w zbliżającym się sezonie, jest awans, więc ten mecz będzie dobrym wyznacznikiem poziomu naszej drużyny. Co ciekawe, w Motorze gra jeden zawodnik z polonijną przeszłością – był on wypożyczony na rundę wiosenną sezonu 2012/2013 z GKS Bełchatów. Piekarski wystąpił w czarnej koszulce w zaledwie jednym meczu – wszedł w doliczonym czasie wyjazdowego meczu z Lechem Poznań (Polonia wygrała 1:0). Piekarski w zeszłym sezonie był podstawowym zawodnikiem Motoru, w 32 ligowych meczach strzelił 7 bramek.
W tym okresie przygotowawczym Motor rozegrał już sparing z naszym ligowym rywalem – Legią II, lublinianie wygrali 2:1.

Kacper Lachowicz
Kacper Lachowicz (fot. poloniawarszawa.com)

Dziennikarz Emil Kopiański poinformował na Twitterze, że Kacper Lachowicz odchodzi do Bzury Chodaków. Lachowicz poprzednio występował w Olimpii Zambrów – zespole, który awansował do II ligi.

W Sochaczewie występuje już kilku zawodników, którzy w przeszłości grali w Polonii: Łukasz DerejkoTony Uzoma ChukwuemekaGerard BoruńKrzysztof Możdżonek,  Bartłomiej Gromek, a także przymierzany do „Czarnych Koszul” Bartłomiej Walewski.

Dawid Pietrzkiewicz porozumiał się z działaczami Qəbələ FK w sprawie rocznego kontraktu z trzecią drużyną azerskiej ekstraklasy.

Źródła: własne / kspolonia.pl (fanpage) / www.motorlublin.eu / Twitter / 90minut.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz