Polonia jednak w Sielance. Ból głowy Gołaszewskiego

Strona oficjalna poinformowała, że zmianie uległy kwestie związane z organizacją obozu przygotowawczego.  

Polonia przygotowywać miała się w Kołobrzegu. Nowym miejscem przygotowań „Czarnych Koszul” jest Sielanka. Ośrodek w podwareckiej miejscowości rozsławiła reprezentacja Chorwacji, która przygotowywała się w nim w trakcie Euro 2012.

Jerzy Engel jr poinformował także o sparingpartnerach Polonii:

  • 18 lipca KS Warka (IV liga)
  • 22 lipca Oskar Przysucha (III liga)
  • 26 lipca Hapoelu Kfar Saba (ekstraklasa Izraela)

którzy zmierzą się z naszym klubem w Sielance. 2 sierpnia „Czarne Koszule” zagrają z Motorem Lublin w Warszawie.

Przemysław Kazimierczak
Przemysław Kazimierczak (fot. polonijny fb)

W klubie poszukują bramkarza. Numerem „1” powinien być Przemysław Kazimierczak. O miano drugiego bramkarza powalczy Jan Balawejder z Kacprem Polakiem (testowany z Wisły Kraków) oraz jednym z sprawdzanych bramkarz. Z tego co dowiedzieliśmy się od Piotra Wojdygi swoją szansę może otrzymać Mateusz Tobjasz z Pogoni Siedlce.

Na testach przebywa nadal Michał Stasz. Szansy w II-ligowym Rakowie Częstochowa spróbuje Aleksander Giczela, który opuścił Polonię.

Co na to trener Igor Gołaszewski. – W zasadzie moglibyśmy już tym zestawieniem rozpocząć ligową rywalizację, niemniej czas, który nam pozostał do pierwszego meczu chcemy wykorzystać na wyeliminowanie błędów. (…) Z satysfakcją obserwujemy, że czytają grę ze zrozumieniem i szybko ją przetwarzają właściwie reagując na boisku. (…) W kwestii wyjściowego jedenastki pozostało kilka niewiadomych, ale świadomie nie podejmujemy ostatecznych decyzji. Nadal przyglądamy się uważnie zawodnikom pretendujących do pierwszego składu i zapewne odbędziemy w sztabie szkoleniowym jeszcze nie jedną burzę mózgów. W drugiej części sprawdzianu dokonaliśmy kilku roszad. Tak, żeby ewentualni zmiennicy rozumieli się na boisku z ewentualnymi zawodnikami z podstawowego składu, bo na obecną chwilę nikt w kadrze nie może czuć się pewniakiem – powiedział stronie oficjalnej Gołaszewski.

Źródło: własne / kspolonia.pl / Pogoń Siedlce

Author: Luk

4 thoughts on “Polonia jednak w Sielance. Ból głowy Gołaszewskiego

Dodaj komentarz