Kadra na Kołobrzeg. Polonia szuka bramkarza?

Na oficjalnej stronie pojawiły się informacje odnośnie obozu w Kołobrzegu, na który poloniści wybierają się już w przyszłym tygodniu. 

Karol Worach
Karol Worach (polonia.waw.pl)

W tym czasie poloniści rozegrają trzy mecze sparingowe, które zaplanowaliśmy w dniach 18, 22 i 25 lipca. Rywalami Polonii będą lokalne zespoły i te trzy konfrontacje dadzą nam już materiał niezbędny do przeprowadzenia analiz i ewentualnego skorygowania elementów taktyczno-technicznych. Dadzą nam również odpowiedź, na których piłkarzy będziemy mogli liczyć w pierwszych meczach ligowych – powiedział kspolonia.pl Jerzy Engel jr.

Igor Gołaszewski zdecydował się na 22 zawodników. W kadrze znalazł się awizowany Rafał Kosiec, który powraca po grze w GKS-ie Tychy oraz Karol Worach. Worach wypożyczony był do Mazura Karczew. W kadrze znalazł się także młody Kacper Polak (20.06.1998, 182/69). Bramkarz z rocznika ’98, który w przeszłości bronił w Sparcie Lubliniec. Ostatnio utalentowany golkiper grał w juniorach Wisły Kraków.

Do Kołobrzegu pojadą:

  • bramkarze: Przemysław Kazimierczak, Kacper Polak;
  • obrońcy: Piotr Augustyniak, Marcin Bochenek, Daniel ChorośBazyli Kokot, Donatas NakrošiusGrzegorz Wojdyga, Karol Worach, Bartosz Wybraniec;
  • pomocnicy: Mateusz JaroszewskiMarcin Kluska, Rafał Kosiec, Piotr Kosiorowski, Mariusz Marczak, Sebastian PindorAleksander Tomaszewski;
  • napastnicy: Aleksander Giczela, Zbigniew Obłuski, Krystian Pieczara, Marcin Truszkowski, Michał Zapaśnik.

To cała kadra, która pojedzie nad morze. W klubie natomiast nie wykluczają, że w drużynie pojawią się nowi gracze. Raczej pewne jest, że do Polonii dołączy nowy bramkarz. Na razie jedynym zakontraktowanym golkiperem „Czarnych Koszul” jest Przemysław Kazimierczak. Do walki z młodym Polakiem aspirował będzie także Jan Balawejder.

Zamknięcie kadry oznacza też to, że grupa juniorów, która wywalczyła z zespołem utrzymanie, nie powróci. Z naszych informacji wynika, że klub ostatecznie zrezygnował z usług Grzegorza Janiszewskiego, Filipa Kowalczyka, Przemysława Płachety i Bartłomieja Urbańskiego. Z tego powodu podziękowano też aspirującym do gry w Polonii Jackowi Karbowniakowi (ostatnio Łódzki KS), Patrykowi Koziarze (Świt Nowy Dwór Mazowiecki) oraz Mateuszowi Michalskiemu (Bytovia Bytów).

Źródło: własne / kspolonia.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz