Teraz Engel. Co wiemy? Mały zbiorek danych

Już jutro spółka akcyjna oficjalnie ogłosi to, że pierwsza drużyna przechodzi w jej ręce. MKS jako posiadacz licencji przekaże nowemu podmiotowi zarząd nad naszymi piłkarzami. 

Jerzy Engel, Grzegorz Popielarz
Jerzy Engel i Grzegorz Popielarz (fot. Daniel ES Foto)

Jerzy Engel wraz z zarządem spółki wkrótce dopnie powyższe porozumienie i już formalnie stanie się opiekunem Polonii.

„Czarne Koszule” na razie były przedstawiane w prasie przez pryzmat stadionu. Zdaniem Engela los klubu jest zależny od tej inwestycji. Rozmowy z miastem trwały bardzo długo, a umowa jest prawie dopięta. Nowy inwestor, który zna polski rynek ma za własne pieniądze wybudować nowy obiekt przy ul. Konwiktorskiej.

Jak dobrze wiemy prezes Engel nie wierzy w rozwiązanie polegające na partnerstwu publiczno-prywatnym. Miastu, które zarządza stadionem im. Kazimierza Sosnkowskiego, opłaci się wariant polegający na tym, że nowy obiekt powstanie za prywatne pieniądze. Według naszych informacji projekt powinien zostać ujawniony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Rozsądnym rozwiązaniem po wybudowaniu nowej piłkarskiej areny byłoby przejęcie zarządu nad stadionem. Engel powiedział to w TVP. Czy możliwe jest przekazanie aktu własności, najmu, dzierżawy lub użyczenia dowiemy się pewnie wkrótce…

Zespół mają stanowić zawodnicy regionalni, którzy byliby tańsi niż najemnicy z innych stron Polski. Podobne założenie miał MKS. Jest ono rozsądne, gdyż obniża koszty i daje podwaliny pod budowę solidnego lokalnego ośrodka. W końcu „Czarne Koszule” liczą na szybki, sportowy powrót do Ekstraklasy.

Trenerem będzie Igor Gołaszewski, który utrzymał zespół w III lidze. Pomoże mu Jerzy Engel jr, który będzie odpowiadał za pion sportowy. Nowy dyrektor sportowy jak już wspomnieliśmy zajmie się sprowadzeniem zawodników z Warszawy i Mazowsza. Do klubu powrócą wychowankowie, którzy swoim zaangażowaniem dadzą nową jakość. Takie rozwiązanie powinno dać lepszą jakość zespołowi Gołaszewskiego.

Problemy mogą pojawić się na linii Polonia S.A. – MKS. Przedtem juniorzy przechodzili płynnie do drużyny seniorów. Teraz może być bardziej problematycznie, ale wiedza Engela powinna tu znaleźć zastosowanie.

Dokumenty licencyjne są w MZPN-ie. Wkrótce powinniśmy spodziewać się stosownych uprawnień na grę w III lidze.

Finansowanie opiera się o sponsorów. Kapitał zgromadzony z emisji akcji jest tylko wstępem. Rozmowy prowadzi Engel i prawdopodobnie Radosław Majdan, który jest gwarantem rozpoznawalności klubu. Z informacji jakie mamy blisko finalizacji są umowy z kilkoma sponsorami. Brakuje jednak chętnego na miejsce na koszulce, ale ten problem widzieliśmy ostatnio. Gdyby nie uprzejmość Comarchu to by to pole świeciło pustką. Teraz rozważani są potencjalni dysponenci tego miejsca, ale rozmowy nadal trwają…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Teraz Engel. Co wiemy? Mały zbiorek danych

  1. miejsce na koszulce wycenione na milion w 3 lidze nawet z Majdanem będzie dość trudno sprzedać. Za to ustalony jest sponsor techniczny – ponoć te same stroje co w sezonie mistrzowskim i piłki Puma
    i jeszcze jedno – umowa nie będzie podpisana jutro – jutro można ogłosić że akcjonariusze spółki zgodzili się na przejęcie drużyny z dobrodziejstwem inwentarza – na starcie -200,000 w kasie

  2. Projektu tego mityczego stadionu w najnowszej odsłonie chyba nikt niekumaty nie widział ale mam nadzieję, że nie planują wstawić nam tu po taniości takiego tesco paździerza jaki ktoś postawił w Gliwicach. Ciekawy jestem jak cholera tej jutrzejszej konferencji, sponsorów planów np cen biletów czy karnetów. Co do Comarchu mam nadzieję ze zostaną na kolejny seozn.
    Jeśli patrzeć przez pryzmat stadionu przy K6 to na prawdę sporo od niego zależy i wiele pokaże np intencje spółki/inwesotra etc. wobec Polonii. Fajnie było by zbacyć nie tylko stadion ale i porządną halę o basenie nie marze ale był by kompleks w centrum miasta niespotykany raczej na skalę kraju (to samo pisałem o projekcie amerykańskim ale kto zabroni pogdybać).

Dodaj komentarz