Polonia rozbija Wieluń

Polonia wreszcie zdołała rozegrać spotkanie z WKS-em Wieluń. Po kilku zmianach terminu, niesiona falą zwycięstw drużyna Igora Gołaszewskiego zdobyła kolejne ważne punkty. 

Krystian Pieczara
Krystian Pieczara (fot. Lugher)

Lepiej w I połowie prezentowali się goście. W 7 minucie Grzegorz Janiszewski pomylił się podczas dryblingu i gdyby nie Przemysław Kazimierczak mogłoby się źle rozpocząć dla „Czarnych Koszul”. W 16 minucie odważnie szarżował Przemysław Płacheta, jego rajd przez połowę boiska zakończyło dośrodkowanie wzdłuż bramki, ale spóźnił się do niego minimalnie Krystian Pieczara. W 24 minucie uderzenie z dystansu gości z Wielunia pewnie złapał Kazimierczak. W 33 minucie golkiper Polonii świetnie zachował się w sytuacji „sam na sam”.  W 39 minucie Pieczara wywalczył rzut karny, który sam chwilę później zamienił na bramkę. Gol wyraźnie uskrzydlił polonistów. W 44 minucie z dystansu uderzył Płacheta, a jego strzał z trudem sparował bramkarz Wielunia. Chwilę później podobnie próbował zaskakiwać Konrad Cichowski, ale efekt był podobny.

W II połowie, po nudnym początku Polonia obudziła się w 60 minucie. Wtedy to właśnie po bardzo dobrej asyście Cichowskiego drugą bramkę zdobył Pieczara. W 62 minucie strzał z osiemnastego metra Michała Zapaśnika wylądował w rękach bramkarza WKS-u. Chwilę później szansę miał też Płacheta, ale jego uderzenie dało nam jedynie rzut rożny. W 71 minucie spore zamieszanie w polu karnym „Czarnych Koszul” wykorzystali goście, którzy po nodze Donatasa Nakrošiusa zapewnili sobie bramkę kontaktową. W 76 minucie groźną kontrę rywali w sytuacji „sam na sam” zastopował Kazimierczak. W 79 minucie Zapaśnik popędził prawym skrzydłem, podał do środka, a tam Pieczara dopełnił dzieła. W końcówce szanse miał jeszcze „Zapas”, ale wynik nie uległ już zmianie.

26.05.21015
Polonia Warszawa – WKS Wieluń 3:1 (1:0)
bramki: Krystian Pieczara 39 (k), 60, 79

Polonia: Przemysław Kazimierczak – Bartosz Wybraniec Ż, Grzegorz Janiszewski Ż, Donatas Nakrošius, Bazyli Kokot – Konrad Cichowski (82. Marcin Kluska), Daniel Choroś (74. Adam Grzybowski), Aleksander Tomaszewski (70. Jan Dźwigała), Przemysław Płacheta (78. Bartosz Niksiński Ż) – Michał Zapaśnik, Krystian Pieczara

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Polonia rozbija Wieluń

Dodaj komentarz