Polonia nie zrewanżowała się Warcie

Inauguracja rundy wiosennej przy ul. Konwiktorskiej za nami. Polonia przegrała z Wartą Sieradz 0:1 i nie zaprezentowała się z dobrej strony. 

Adam Grzybowski
Adam Grzybowski (fot. Chojecki / polonia.waw.pl)

Początek meczu należał do Polonii. Niestety akcje Jana Dźwigały i Bartosza Niksińskiego nie zagroziły gościom. W 9 minucie błędu obrony Polonii nie wykorzystali rywale, Przemysław Kazimierczak zablokował strzał napastnika Warty. W 12 min główka rywali o centymetry minęła słupek bramki „Czarnych Koszul”. W 19 minucie w zamieszaniu podbramkowym bliscy szczęścia byli Krystian Pieczara i Dźwigała.  W 24 minucie piękną interwencją popisał się Kazimierczaka. W 26 minucie Warta przeprowadza kontrę, która po błędzie Adama Grzybowskiego i udanym przelobowaniu bramkarza Polonii dała jej prowadzenie. W 28 minucie goście przeprowadzili kolejną dobrą akcję, na całe szczęście „Czarne Koszule” uratowała skuteczna interwencja Kazimierczaka. W 43 minucie koszmarnego błędu bramkarza Polonii nie wykorzystała Warta. W 45 minucie długim rajdem popisał się Pieczara, ale strzał Michała Zapaśnika powędrował nad poprzeczką.

Początek II połowy był bezbarwny, z kilkoma niezłymi akcjami Warty. W 64 minucie Kamil Tomas dośrodkował z rzutu wolnego, ale główka Piotra Augustyniaka ugrzęzła w rękach bramkarza.  W 72  minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Polonii, ale piłka powędrowała nad bramką.  W 77 minucie dobrą akcję zainicjował Michał Gwiazda, ale po przejęciu piłki od defensora gości, rajdzie i dośrodkowaniu nic nie wynikło. W 84 minucie Pieczara miał piłkę pod nogami w polu karnym Warty, ale nie trafił do bramki.  Chwilę później po zagraniu Gwiazdy główka Konrada Cichowskiego w rękach bramkarza.  W 90 minucie strzał dystansu Gwiazdy nie zmienił wyniku.

14.03.2015
Polonia Warszawa – Warta Sieradz 0:1 (0:1)

Polonia: Przemysław Kazimierczak – Andrzej Krajewski, Grzegorz Janiszewski,  Adam Grzybowski 90’Cz, Kamil Tomas – Bartosz Niksiński (60. Igor Jaszczak, 76. Aleksander Giczela), Jan Dźwigała (60. Aleksander Tomaszewski), Michał Gwiazda, Piotr Augustyniak, Krystian Pieczara – Michał Zapaśnik (64. Konrad Cichowski Ż)

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Polonia nie zrewanżowała się Warcie

Dodaj komentarz