O transferach. Szansach na utrzymanie i testach Kucza

Wczorajszy „Czarny Wtorek”, w którym uczestniczyli trener Marek Końko i członek zarządu MKS-u Kamil Majewski dała nam kilka nowych odpowiedzi na pytania przed rundą rewanżową.

Zanim jednak je wymienię, to gorąco zapraszam do zapoznania się z nagraniem spotkania, które znajdziecie w poprzednim newsie [link], a także subskrybowania naszego kanału na YouTube (wtedy na pewno nie ominął Was powiadomienia o naszych nowych materiałach – link).

Marcin Kruczyk
Marcin Kruczyk (fot. Tadeusz Janiec / dumastolicy.pl)

Wczoraj trener Końko i członek zarządu Majewski poinformowali, że Marcin Kruczyk zostanie wypożyczony na rok do III-ligowej Romnity Gołdap. W zespole z Mazur ma się odbudować i wrócić na K6 silniejszy.

Podobnie trener stawia sprawę trójki naszych zdolnych młodzieżowców. Gerard Boruń, Krzysztof Możdżonek i Igor Sapała są na drodze do wypożyczenia do lidera IV ligi mazowieckiej Bzury Chodaków. Na przedmieściach Sochaczewa grają już inni poloniści. Od pól roku w Bzurze występują Tony Chukwuemeka i Patryk Strus.

Wypożyczenie trójki zdolnych zawodników jest spowodowane tym, że młodzi piłkarze nie mają doświadczenia (z wyjątkiem Sapały) w piłce seniorskiej. Trener Końko liczy, że w lecie silniejsi i powalczą o miejsce w składzie „Czarnych Koszul”.

Adam Czerkas
Adam Czerkas (fot. Lugher / dumastolicy.pl)

W Polonii pozostaje Adam Czerkas. Napastnik, z ekstraklasową przeszłością nie będzie jednak pierwszym atakującym ekipy trenera Końko. Aby ten stan zmienił się piłkarz będzie musiał odbudować się na treningach.

MKS pragnie też stawiać na Tomasza Kucza, który zostanie prawdopodobnie trzecim bramkarzem w pierwszym zespole „Czarnych Koszul”. Kucz według słów Majewskiego wiosną będzie piłkarzem Polonii. Teraz jednak przebywa na tygodniowych testach w Manchestrze United. „Daily Mail” informuje, że „Czerwone Diabły” zaoferują mu kontrakt, który będzie mógł wejść w życie w momencie ukończenia 16 lat. To nastąpi już 6 lipca. Bramkarz wpadł w oko angielskiemu klubowi podczas meczu Polska – Walia do lat 15, który odbył się w ubiegłym roku w Ostródzie.

Trener Końko pokusił się także w „Gazecie Wyborczej” o krótką analizę transferów. – Nowi zawodnicy mają podnieść jakość sportową zespołu, dać niezbędne doświadczenie, które będzie pomocne w rundzie wiosennej. Są to zawodnicy wciąż młodzi, którzy chcą w życiu coś wygrać i na pewno będą bardzo ambitnie podchodzić do swoich obowiązków – komentuje Końko.

Według „GW” w najbliższych dniach kontrakt z Polonią ma podpisać Michał Gwiazda, występujący ostatnio w Starcie Otwock. – Jesteśmy na ostatniej prostej, by sfinalizować ten transfer. Michał jest wolnym zawodnikiem, w zasadzie pozostała już tylko kwestia wymiany dokumentów z jego byłym klubem – mówi szkoleniowiec.

Trener „Czarnych Koszul” zapowiada, że na wiosnę jego zespół powalczy o coś więcej niż tylko utrzymanie. – W ogóle nie biorę pod uwagę możliwości spadku z ligi. Gdybym brał, to nie podjąłbym pracy w tym klubie. Naszym celem jest jak najlepsza postawa w każdym kolejnym meczu ligowym, by przyciągnąć na stadion jak największą liczbę kibiców. Chcemy grać ofensywną piłkę i strzelać dużo goli. Liczymy, że będziemy piąć się w górę tabeli – mówi w „Wyborczej” Końko.

Źródło: własne / Daily Mail / Wirtualna Polska / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz