Polonia testuje zawodnika z Łęcznej. Dziś Czarny Wtorek! Urbański z kontaktem

Start ligi już tuż tuż… Kadra warszawskiej Polonii powoli domyka się. Jest coraz mniej nieobsadzonych pozycji w zespole trenera Marka Końki.

Adrian Ligienza
Adrian Ligienza w Szwecji (fot. Gullringens GoIF)

W ostatniej „Kaczusze” wspomniałem o problemie w środku pola, który narodził się po odejściu Adriana Ligienzy (do szwedzkiego Gullringens GoIF) i Rafała Kośca (GKS Tychy). Sztab wraz z władzami klubu nie ukrywał, że dołoży starań aby ta pozycja przed startem ligi została wzmocniona.

Próbowano na niej Patryka Bartusiaka z rezerw Górnika Zabrze, ale nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Teraz na testach znajduje się kolejna dwójka, która według opinii sztabu ma szansę zostać na wiosnę.

Pierwszy podobnie jak w przypadku Bartusiaka miał za sobą treningi z zespołem Ekstraklasy. Patryk Burzyński, bo o nim mowa jesienią trenował z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna. 20-letni wychowanek Olimpii Elbląg zaliczył nawet 45-minutowy epizod w meczu Pucharu Polski, w którym Górnik przegrał ze Stalą Rzeszów (1:2).

Burzyński w barwach swojego macierzystego klubu zagrał 8 meczów w II lidze (strzelił bramkę Wigrom Suwałki). Potem grał dla III-ligowego GKP Targówek i II-ligowej Concordii Elbląg. Zaliczył kolejno 17 spotkań dla zespołu z prawobrzeżnej Warszawy oraz 16 meczów dla klubu z Elbląga.

O drugim testowanym wkrótce…

Bartłomiej Urbański
Bartłomiej Urbański (fot. polonia.waw.pl)

Tymczasem strona oficjalna poinformowała, że Bartłomiej Urbański wraca do kadry pierwszego zespołu (debiutował u trenera Piotra Dziewickiego). Młody obrońca (może grać też w pomocy) dobrze prezentował się w zimowych sparingach zdobywając uznanie trenera Końko.

Co powinniśmy o nim wiedzieć? (…) został ściągnięty do Polonii przez Pawła Olczaka z tak egzotycznego klubu jak Nadstal Krzaki Czaplinkowskie. Szybko okazało się, że jest to perła znaleziona na peryferiach mazowieckiego futbolu. Bartek trenując w roczniku Michała Maliszewskiego bardzo często był powoływany na mecze starszych roczników, gdzie niczym nie ustępował, a często nawet wyróżniał się na tle teoretycznie dojrzalszych zawodników. Trener Marek Końko nie wahał się ani chwili i włączył Bartka do I zespołu, wystawiając go w sparingach na pozycjach lewego obrońcy bądź defensywnego pomocnika. Miejmy nadzieję, że Bartek,mający czarne serce, będzie mógł na wiosnę powalczyć również w III lidze zdobywając cenne doświadczenie gry w seniorskiej piłce – czytamy na stronie oficjalnej.

Marek Końko
Marek Końko (fot. polonia.waw.pl)

Przypominamy o „Czarnym Wtorku”

W związku ze wzrostem zainteresowania drużyną związanym ze zbliżającym się coraz większymi krokami startem rozgrywek III ligi zapraszamy 3 marca 2015 roku o godzinie 17:00 na spotkanie (w „Czarnej Koszuli”) z najwyższym i najniższym reprezentantem grupy zawiadującej sterami naszej „Czarnej Perły”. Gośćmi „Czarnego Wtorku” będą:

  •  trener Marek Końko, który zdecydował poddać się ostrzałowi pytań dotyczących kwestii sportowych oraz
  • Kamil Majewski, kierownik drużyny oraz dyrektor administracyjny I drużyny Polonii Warszawa, który stanie w szranki z zapewne trudnymi pytaniami natury organizacyjnej.

Poza kanonadą znaków zapytania zostanie przedstawione czym różnić się będzie wiosenna koszulka meczowa od tej jesiennej oraz czym może się ona różnić, czyli jak każdy kibic może zostać sponsorem klubu bez względu na przynależność stowarzyszeniową.

Z ciekawych informacji, to wiosną możemy natknąć się na starego znajomego. Mateusz Sołtys zagra w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Przypominamy, że Adeniyi Lekan zagra w Starcie Otwock.

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Polonia testuje zawodnika z Łęcznej. Dziś Czarny Wtorek! Urbański z kontaktem

Dodaj komentarz