Kosiec odchodzi do GKS-u Tychy

Coraz węziej robi się w środku polonijnej formacji pomocy. Po tym jak kontrakt z „Czarnymi Koszulami” rozwiązał Adrian Ligienza (zagra w szwedzkim Gullringens GoIF) z klubem rozstał się Rafał Kosiec

Rafał Kosiec
Rafał Kosiec w sparingu GKS-u Tychy (fot. gkstychy.info)

Defensywny pomocnik, który trafił na Konwiktorską ze Znicza Pruszków po nieudanych testach w Podbeskidziu Bielsko-Biała pozytywnie przeszedł obserwacje w GKS-ie Tychy i tam będzie wiosną kontynuował swoją karierę. W zespole prowadzonym przez Tomasza Hajtę gra już Sebastian Przyrowski. Kosiec związał się z Tyszanami półroczną umową z możliwością przedłużenia. W Polonii rozegrał 17 meczów, w których strzelił jedną bramkę (rezerwom Pogoni Siedlce).

Po wczorajszym rozwiązaniu umowy powiedział nam: – Na początku mojej przygody z Polonią obiecałem, że nie odejdę z klubu do zespołu z II ligi, ani takiego występującego w III. Nadarzyła się okazja do gry na zapleczu Ekstraklasy, klub chciał mnie i Polonia nie robiła mi problemów z odejściem. Chciałbym w tym miejscu podziękować dyrektorowi Pawłowi Olczakowi za dotrzymanie słowa i pomoc. Chciałem podziękować kibicom za wsparcie oraz za to, że byli z nami w tych trudnych momentach choć nie zawsze było kolorowo. W każdym meczu dawałem z siebie 200%. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja żeby tutaj wrócić. Proszę kibiców o to żeby wspierali chłopaków w rundzie rewanżowej bo tego potrzebują. Polonia na pewno się utrzyma! Jeśli Adam Czerkas i Krystian Pieczara będą grali, to jestem spokojny o „Czarne Koszule” – powiedział nam Kosiec.

To już ósmy zawodnik, który wiosną opuszcza Konwiktorską, a licząc ogólne rozstania dziesiąty. Wcześniej klub opuszczali Paweł Błesznowski i Mateusz Gliński (w trakcie rundy jesiennej, ten drugi wiosną zagra w Pogoni Grodzisk Wielkopolski), Marcin Stańczyk (Huragan Wołomin), Dominik Lemanek (Olimpia Zambrów), Wojciech Szymanek (szuka klubu), Dawid Klepczyński (Błękitni Raciąż), Michał Steć (Świt Nowy Dwór Mazowiecki),  Piotr Tyburski (KS Konstancin)

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Kosiec odchodzi do GKS-u Tychy

Dodaj komentarz