„Gazeta Wyborcza” informuje o dalszych losach związanych z inauguracyjnym spotkaniem IV-ligi pomiędzy KS Łomianki, a Polonia Warszawa z sezonu 2013/14.

Piotr Tyburski

Piotr Tyburski w meczu z  Łomiankami (fot. Michał Joot)

Kary od 4 do 2 miesięcy bezwzględnego więzienia i po 15 tys. zł nawiązki. Takie kary wymierzył w poniedziałek sąd czterem uczestnikom burd po zeszłorocznym przerwanym meczu czwartej ligi piłkarskiej w podwarszawskich Łomiankach – czytamy w „GW” [całość tutaj]

Niedawno pisaliśmy również o przykładzie Rafała Rakowieckiego, który przez swoją nierozwagę podczas spotkania Polonia – Ostrovia Ostrów Mazowiecka dzięki pokazanej „e7ce” stał się biedniejszy o 1.700 zł. [szczegóły tutaj]

Według włoskich mediów dni Pawła Wszołka w zespole Sinišy Mihajlovicia są policzone i już wkrótce Polak opuści Sampdorię, by przenieść się poza Italię. Jak podaje portal tuttomercatoweb.com, sternicy Sampdorii Genua podjęli już decyzję w sprawie przyszłości Pawła Wszołka i w styczniu spróbują go wypożyczyć. Powód jest jeden: brak szans i perspektyw dla 22-latka na grę w świetnie spisującym się w tym sezonie zespole ze Stadio Luigi Ferraris.

Zdaniem włoskich źródeł najbardziej realny jest transfer Wszołka poza Włochy, a prawdopodobne kierunki to Eredivisie i belgijska Jupiler League. Holandia w ostatnim okresie jest szczęśliwa dla naszych piłkarzy – w PEC Zwolle błyszczał Mateusz Klich, zaś obecnie w Ajaksie Amsterdam furorę robi Arkadiusz Milik. Być może w tym kraju odżyłby również Wszołek.

Filomwe podstrony „Wirtualnej Polski” wspominają Mariana Łącza. Jest też fragment o Polonii: Przez wiele lat lawirował między boiskiem a teatrem i planem filmowym, sprawnie łącząc karierę aktorską i sportową; grał w ŁKS-ie, Polonii i piłkarskiej reprezentacji Polski. [cały tekst]

Przypominamy o polonijnej Wigilii!

Zapraszamy wszystkich sympatyków Czarnych Koszul na spotkanie wigilijne. Odbędzie się ono w poniedziałek 22 grudnia o godzinie 19:30 w hali sportowej przy ulicy Konwiktorskiej 6.

Gorąco pragniemy, aby jak w zeszłym roku na wigilii pojawili się wszyscy Ci, dla których Polonia Warszawa jest szczególną wartością. Wierzymy, że uroczystość zaszczycą swoją obecnością zasłużeni polonijni weterani oraz przedstawiciele wszystkich klubowych sekcji.

Wigilia ma charakter składkowy. Koszt to 40 złotych od osoby, 70 złotych od pary, 10 zł od dziecka do lat 18.

Wpłaty prosimy uiszczać przelewem na numer konta 80 1140 2004 0000 3302 7481 8497 (konto główne WP) z tytułem „Wigilia 2014 + imię i nazwisko osoby (bądź osób) uprawnionej do wejścia” lub w Kawiarni Czarna Koszula.

Uczestnikom wigilii gwarantujemy tradycyjny poczęstunek. Tak jak rok temu funkcjonować będzie również @Strefa Małego Kibica, dzieci dostaną po upominku, zorganizowana zostanie też loteria fantowa (zachęcamy do przekazywania ciekawych pamiątek na ten cel).

Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. Wierzymy, że przyjazne spotkanie przy wigilijnym opłatku będzie okazją do refleksji nad dobrem naszego ponad stuletniego Klubu.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Byli piłkarze Polonii Warszawa / Wirtualna Polska / Wielka Polonia