Miasto szykuje pieniędze dla Polonii. Media o Radomiu…

„Gazeta Wyborcza” publikuje tekst odnośnie przyszłej pomocy miasta dla Polonii. 9 mln złotych na modernizację ośrodka Polonii przy Konwiktorskiej przeznaczą w najbliższych latach władze Warszawy. W planach jest remont basenu, sali gimnastycznej, bocznego boiska i trybun boiska głównego – czytamy w artykule.

Hanna Gronkiewicz Waltz
Hanna Gronkiewicz Waltz (fot. Gazeta Wyborcza)

Na remont ośrodka przy Konwiktorskiej znalazły się pieniądze z puli przeznaczonej na modernizację miejskich obiektów sportowych w latach 2014-2022. Poinformowała o tym w środę na konferencji prasowej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Sprawę z Radomia podejmują media. Teksty o działaniach lokalnej policji publikuje „Fakt” i „Weszło!”. Naszą ocenę zdarzeń przeczytacie niedługo…

Fakt [link]: To wygląda jak scena z jakiegoś filmu Barei. Ale nie! To wydarzyło się naprawdę kilka dni temu. Policjanci każdej osobie wychodzącej z sektora gości na Radomiaku „proponowali” 100 zł mandatu za przeklinanie. Nieważne, czy ktoś bluźnił, czy nie. – Mnie nie interesuje, czy pan przeklinał. Pytam: czy pan przyjmuje mandat? – mówi policjant. I tak od stówki do stówki….

Weszło! [link]: Policja. Od razu czujemy się bezpieczniej, gdy tylko widzimy, że stróże prawa sumiennie wykonują swoje obowiązki. W Radomiu – czysta perfekcja. Nic im nie umknie. Nawet niewinne „k(…)”, rzucone pod nosem. Była wina, będzie kara, ale trzeba podkreślić przede wszystkim profesjonalizm policji – szybko, sprawnie, pan na lewo, pan na prawo, każdy z mandacikiem. Stówka, stówka, stówka, stówka. Chyba szykuje się świąteczna premia od szefa za zrealizowanie celu i podbicie statystyk!

oraz [link]: Dopisywanie zeznań, dołek, wreszcie pełna nagłych zwrotów akcji bajka policjantów przedstawiona przed Sądem – tak wyglądało spotkanie Radomiaka z Polonią Warszawa dla dziewięciu kibiców zespołu gości. Tuż po meczu furorę w Internecie zrobił filmik, na którym policjanci wlepiają mandaty za przeklinanie całej grupie wyjazdowej. Pytanie „sąd czy mandat”, które otrzymywał każdy opuszczający trybuny z miejsca wylądowało na głównej YouTube’a. Okazuje się jednak, że wyzyskani przez policję kibice byli tak naprawdę w gronie szczęśliwców. Otrzymaliśmy od jednego z bardziej pechowych wyjazdowiczów wstrząsający list opisujący to, co spotkało dziewięciu fanów Polonii, którzy nie weszli na stadion…

Dlatego na koniec ważny komunikat Stowarzyszenia „K6”:

Wyjazd do Radomia, mimo niespodziewanego remisu z liderem, nie będzie wspominany wyłącznie w przyjemnych kategoriach. Wszystko przez organy ścigania, które tradycyjnie zrobiły wszystko co w ich mocy by „umilić” nam widowisko sportowe. Już podczas przechadzki po Radomiu w drodze na stadion mieliśmy okazję przekonać się o nastawieniu policjantów do swoich chlebodawców, kiedy bez specjalnej przyczyny utworzono szpaler na środku drogi i zaczęto każdego uczestnika wycieczki dokładnie przeszukiwać. Jeszcze ciekawiej zrobiło się pod wejściem na sektor gości, kiedy „władza” badała kibiców alkomatem, a tych którzy nie zdali egzaminu zawijano na dołek. Jednak najlepsze było dopiero przed nami. Panowie policjanci szczególną kreatywnością wykazali się po meczu, kiedy przez godzinę wypuszczali nas w grupach pięcioosobowych. Po wyjściu z sektora każdego Polonistę witano pytaniem „Przyjmujesz mandat czy nie?”. Każdy uczestnik wyjazdu dostał „kwit” w wysokości 100 zł za używanie wulgaryzmów bądź ponowne zaproszenie do Radomia w celu sądzenia się o to czy przeklinał czy jednak nie. Wszelkie dyskusje z policją ucinane były stwierdzeniem „Mamy na to materiał”.

Po raz kolejny organy władzy zaprezentowały nam pełny obraz swoich celów i priorytetów, znowu otrzymaliśmy informację na czyje pensje idą nasze podatki i jakim jesteśmy zagrożeniem dla społeczeństwa. Nie pozostaje nic innego jak przyklasnąć niebieskiej instytucji kolejnej udanej akcji. Aż człowiek nie może się doczekać następnego widowiska sportowego. Oczywiście z policją w roli głównej.

Mandatów jest sporo, rekordziści wyłapali nawet po 600zł. Dlatego powinniśmy pokazać braciom po szalu, że mogą na nas liczyć. Prosimy o wpłaty, które zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym. Numer konta: 70 1140 2004 0000 3102 7428 2850 (w tytule Radom).

Kibiców, którzy nie mogą przybyć na sobotni mecz Polonii z Sokołem Aleksandrów Łódzki (godz. 16:00), zachęcamy do zamówienia relacji SMS z tego spotkania. Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach.

 • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Sokołem, wyślij SMS o treści MECZ.1511 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
 • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Sokołem, wyślij SMS o treści MECZ.1511 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Retransmisja meczu Radomiak – Polonia w TV ZebRA [link].

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Weszło! / Fakt / Stowarzyszenie „K6” / Emeriten Gang / ZebRA.tv

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

6 thoughts on “Miasto szykuje pieniędze dla Polonii. Media o Radomiu…

 1. która to już obietnica HGW???? znowu idą wybory to trzeba ludzi omamić obietnicami bez pokrycia!!!! ta baba już nie raz oszukała Polonię! to pod jej rządami spadliśmy tak nisko i gdzie wtedy była i jak nam pomogła???? NIE DLA HGW i wszystkich innych wycierających sobie gębę obietnicami bez pokrycia!!!!

 2. oh wybory, wybory, wybory, …. nikt ci nie są tyle, ile kandydat ci może obiecać.
  [choć tu pewnie już coś zrobią z łaski, dopiszą kolejne parę zeta do zakładki Polonia gdzie grosz do grosza i rośnie wkład miasta w klub]
  14.09.2007 – obiecane 250mln i kompleksowa przebudowa obiektu, na 100lecie, itd.
  na dzień 13.11.2014 – jak by człowiek wybrał się na tułaczkę po świecie i po siedmiu latach zawitał przed stadion raczej nie zauważył by jakieś znaczącej różnicy.
  Wydane może 30-35mln w etapach i poprawa mikroskopijna, Nowa trawa/lifting budynku/piłko chwyty/zadaszenie od Kaczyńskiego/ (obniżony czynsz).

  9 baniek żaden poważny pieniądz w przeciągu kolejnej kadencji, (2.250.000 zł) na rok. Znów robienie po łebkach, po kosztach byle tanio, niby coś dają, coś się poprawi ale to nadal reanimacja(jeszcze w międzyczasie jakiś mózg wpadnie na pomysł żeby bieżnie odświeżyć będzie zabawnie).
  Nie mówiąc jakie to środki będą i ile da się za nie zrobić jeśli tyle przeznaczone zostanie w latach 2014/15-2022 (1.125.000 zł), w porównaniu do kasy przekazanej iti . DO tego „Chcemy kontynuować te działania, dlatego już dziś mamy zaplanowane, na lata 2015-2022, blisko 90 milionów złotych na rozwój i unowocześnienie, a także podniesienie standardu technicznego, ogólnomiejskich obiektów rekreacyjno-sportowych” my dostajemy marne grosze a z tych 90baniek pewnie cwele znów wyciągną hajs na szkółkę/hale/boiska i swoje sekcje spod szyldu CSKA czy inne QrVa pierdoły i będą doić kasę miejską aż do cna i ile sie da.

Dodaj komentarz