Spisani na straty poloniści sprawili dziś wielką niespodziankę pokonując w „małych derbach” Ursusa 3:1 . Zwycięstwo cieszy… pokonaliśmy vicelidera!

Adam Czerkas

Adam Czerkas (fot. Lugher / dumastolicy.pl)

Mecz lepiej rozpoczął Ursus, który już w 3 minucie mógł prowadzić, ale Paweł Błesznowski zażegnał niebezpieczeństwo. W 8 minucie Aleksander Tomaszewski uderzył z dystansu, wywalczył rzut rożny. W zamieszaniu pod bramką najsprytniejszy okazał się Piotr Tyburski, który wepchnął piłkę do bramki „Traktorków”. W 15 minucie ładną akcję zagrali Michał Steć z Tomaszewskim, strzał tego pierwszego wylądował jednak w rękach bramkarza Ursusa. W 28 minucie Błesznowski uratował Polonię w sytuacji „sam na sam” z zawodnikiem „Traktorków”. Później zarysowała się przewaga „Czarnych Koszul”. W 28 minucie groźnie strzelał Dominik Lemanek. Chwilę później Piotr Augustyniak minimalnie spóźnił się głową do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego. W 35 minucie w zamieszaniu pod bramką rywali bliski szczęścia był Wojciech Szymanek. W 39 minucie po prostopadłym podaniu Adriana Ligienzy szansę miał Adam Czerkas. Chwilę później wspomniana dwójka dopięła swego. Ligienza do Czerkasa, Czerkas do Ligienzy i ten podwyższył na 2:0.

W 51 minucie bramkarz skiksował piłkę lobować próbował Lemanek, później dobijać chciał Czerkas, którego ostatecznie sfaulowano w polu karnym. Napastnik Polonii sam wykonał jedenastkę i podwyższył na 3:0. W 57 minucie ładną akcję przeprowadzili Lemanek ze Steciem. Chwilę później z dystansu strzelał Ligienza. Niestety w 63 minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy Ursus zdobył bramkę i zaczął przeważać. Z opresji ratował nas niezawodny Błesznowski, a nadzieję na czwartą bramkę w 80 minucie rozbudził Tomaszewski. Jednak jego lob wyłapał bramkarz gości. W 84 minucie swoją szansę miał jeszcze Czerkas. W końcówce zrobiło się nerwowo ze względu na nieeleganckie zachowanie zawodnika Ursusa, który za faul na Błesznowskim opuścił boisko.