Dziś poloniści przegrali pierwszy wyjazdowy mecz w Radomiu. Podopieczni Piotra Szczechowicza polegli w prawie wygranym meczu z Bronią.  

Poloniści świetnie rozpoczęli mecz. Już pierwsza akcja przyniosła naszym gola. Krystian Pieczara podał piłkę do Adama Czerkasa, który zagrał prostopadłą futbolówkę do Adriana Ligienzy, który otworzył wynik. W 18 minucie Michał Brudnicki obronił strzał zawodnika Broni. Później z dystansu swoje szanse mieli Czerkas i Pieczara, jednak ich strzały nie zmieniły wyniku. Od 42 minuty poloniści zaczęli grać w „10”, za drugą żółtą kartkę wyleciał kapitan „Czarnych Koszul” Wojciech Szymanek. Pod koniec pierwszej połowy groźnie było w polu karnym gości. Gospodarze sygnalizowali zagranie ręką Grzegorza Wojdygi w polu karnym.

W drugiej połowie do boju ruszyła Broń. W 48 minucie Brudnicki wyciągnął groźny strzał gospodarzy. W 52 minucie Czerkas po kiwce strzelił obok słupka. Chwilę później Czerkas posłał piłkę nad poprzeczkę bramki rywali. W 68 minucie Michał Steć zagrał do Czerkasa po zwodzie podał do nadbiegającego Mateusza Glińskiego, który strzałem głową trafił w słupek. Chwilę później Brudnicki sprokurował rzut karny, który Broń pewnie wykorzystała. W 71 minucie Rafał Kosiec zagrał do Czerkasa, ale ten kopnął znów obok słupka. W 77 minucie Broń objęła prowadzenie po strzale z dystansu. Nie oddała go do końca.

13.09.2014
Broń Radom – Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
bramki: Adrian Ligienza 1

Polonia: Michał Brudnicki Ż – Rafał Kosiec, Wojciech Szymanek Ż Cz (’42), Grzegorz Wojdyga, Michał Steć (86. Dawid Klepczyński) – Dominik Lemanek, Piotr Augustyniak, Aleksander Tomaszewski (84. Filip Kowalczyk), Adrian Ligienza (59. Marcin Stańczyk), Krystian Pieczara (63. Mateusz Gliński) – Adam Czerkas Ż.