Transmisja z Radomia. Wszyscy na wyjazd. Rocznica śmierci Cejzika coraz bliżej!

Broń Radom – Polonia Warszawa na żywo w Polskiej Telewizji Sportowej! W najbliższą sobotę (13 września) Polska Telewizja Sportowa po raz pierwszy w sezonie 2014/2015 zagości na stadionie Broni Radom.

Polska Telewizja Sportowa
Polska Telewizja Sportowa

O godzinie 18:55 rozpocznie się transmisja z meczu III ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy drużyną gospodarzy a Polonią Warszawa. Transmisja zostanie zrealizowana w formule pay per view za pośrednictwem serwisu ptsportowa.pl; pod tym adresem będzie można również wykupić dostęp do przekazu w cenie 9 złotych brutto.

Mecz zapowiada się ciekawie, ponieważ obie drużyny po nieudanej inauguracji sezonu w końcu złapały oddech. Polonia w poprzedniej kolejce pokonała mocną Pogoń II Siedlce 3:1, a Broń wygrała na trudnym terenie w Sieradzu 2:0. W tabeli wyżej sklasyfikowane są „Czarne Koszule”, które zajmują 9. miejsce. Broń plasuje się trzy pozycje niżej, ale różnica między obiema drużynami wynosi tylko jeden punkt. Polska Telewizja Sportowa zaprasza również do polubienia jej profilu w portalu Facebook, gdzie regularnie organizowane są konkursy z nagrodami w postaci kodów dostępu do transmisji.

Zachęcamy kibiców Polonii do zamówienia relacji SMS z wyjazdowego meczu piłkarzy „Czarnych Koszul” z Broną Radom (sobota 13 września, godz. 19.00). Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Broną Radom , wyślij SMS o treści MECZ. 1309 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Broną Radom wyślij SMS o treści MECZ. 1309 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Zachęcamy wszystkich do zapisów na wyjazd do Radomia. Info tutaj!

Już po trzech latach od decyzji na placu pomiędzy ulicami Pokorną i Alka Dawidowskiego pojawiła się tablica z imieniem i nazwiskiem patrona Władysława Szczepaniaka.

Antoni Cejzik
Antoni Cejzik w 1926 r. (fot. Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny)

Na koniec info od Emerytów o jednym z wybitnych polonistów:

Antoni Cejzik – lekkoatleta. urodził się 15 maja 1900 roku w Jelecu k. Lipiecka (obecnie Rosja). Zmarł 12 września 1939 r. w walkach pod Zaborowem (Puszcza Kampinoska). Był dwukrotnym olimpijczykiem – w 1924 r. (Paryż) i 1928 r. (Amsterdam) – w dziesięcioboju. Cejzik to najlepszy polski wieloboista okresu międzywojennego. Od 1 stycznia 1939 r. był trenerem w Polonii.

Uczestniczył w kampanii wrześniowej jako szeregowy 13 pp. Pułtusk 8 DP Armia Modlin. Zginął w walkach z wyborową gwardią SS (Leibstandarte Adolf Hitler) w okolicach Zaborów-Borzęcin. Już wkrótce 75 rocznica jego bohaterskiej śmierci.

Źródło: własne / PTS / Emeriten Gang

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Transmisja z Radomia. Wszyscy na wyjazd. Rocznica śmierci Cejzika coraz bliżej!

  1. jak chodziliśmy na mecze w latach siedemdziesiątych, to się krzyczało: radomskie psy, radomskie psy, radomskie psy, tylko teraz nie pamiętam kogo to dotyczyło czy Broni czy Radomiaka, taki jestem stary, @mountas zapodał link do strony Broni (a Bronia się broni), z której wychodzi, że my teraz są braty z tą Bronią (nazwiska Broni nie pamiętam) he, he, he

    1. Ja pamiętam, że z Bronią było o.k. przeciw radomiakowi, filii Legii. Nie wiem tylko jak jest teraz, a mecz jutro… a właściwie już dziś.

Dodaj komentarz