Ligienza o szansach Polonii. Kosmalski wraca! Skrót z soboty. Kozakiewicz w Mazovii

Wywiadu dla „Gazety Wyborczej” po zwycięskim meczu udzielił Adrian Ligienza, który na boisko wszedł w drugiej połowie spotkania. 

Adrian Ligienza
Adrian Ligienza w meczu z Koroną Ostrołęka (fot. polonia.waw.pl)

Środkowy pomocnik „Czarnych Koszul” przyznał, że III liga jest mocniejsza niż IV. Uważa, że polonistów stać na dużo lepszą grę. Zdaniem Ligienzy zespół zacznie niedługo grać lepiej.

Pomocnik nie chciał komentować sprawy zwolnienia Piotra Dziewickiego. – Źle się stało, że już nie pracuje z nami w klubie. Tyle mogę powiedzieć. W sprawy między zarządem i byłym trenerem nie chcę się wtrącać. Jestem od tego, aby wychodzić na boisko, grać i pomagać tej drużynie najlepiej jak potrafię. Na tym się skupiam – powiedział „Gazecie”.

Głośno w środowisku mówiło się o tym, że piłkarz jest skonfliktowany z trenerem Piotrem Szczechowiczem. – (…) Był moment, że myślałem bardzo poważnie o odejściu z Polonii. Miałem ofertę od ligowego rywala, ale po rozmowach w klubie postanowiłem zostać przy Konwiktorskiej. Czy zrobiłem dobrze, to się dopiero okaże. Na pewno do idealnego stanu rzeczy jest daleko, bo albo gram mało, albo w ogóle nie gram – zdradził w „GW” były gracz Wisły Kraków, który z „Czarnymi Koszulami” ma jeszcze roczny kontrakt.

Ligienza nadal wierzy w awans. – Dziewicki preferował ofensywny i widowiskowy styl. Teraz mamy inne założenia. Bardziej skupiamy się na defensywie i przygotowaniu fizycznym. Mam nadzieję, że w końcu taka gra zaskoczy i przebudzimy się na dobre. Nadal uważam, że awans do drugiej ligi jest realny. 10 punktów straty to nie jest dużo – mówi „Wyborczej”.

PTS zaprezentowała skrót meczu z Pogonią II Siedlce. Video poniżej:

Podczas spotkania z rezerwami Pogoni Siedlce ogłoszono, że nowym kierownikiem drużyny został Jacek Kosmalski. Były napastnik „Czarnych Koszul” powraca po ponad pół roku na Konwiktorską. Dodatkowo MKS poinformował, że wypożyczony do Mazovii Mińsk Mazowiecki został Bartosz Kozakiewicz.

Nowym trenerem Stali Mielec został Janusz Białek. 58-letni szkoleniowiec, który w przeszłości trenował piłkarzy Polonii, ostatnio pracował z juniorami mieleckiego klubu.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Stal Mielec / PTS / MKS Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

20 thoughts on “Ligienza o szansach Polonii. Kosmalski wraca! Skrót z soboty. Kozakiewicz w Mazovii

 1. Kosmal idealnie wpisze się, jako grający kierownik, w taktykę nowego trenera, czyli laga na pałę! Jak Czerkas dostanie czerwo, albo będzie zmęczony trzecim treningiem w tygodniu – wskakuje Kosmal i – pyda do przodu!!!

 2. ….szanse Poloni na awans ( znowu się narażę) tylko jak p. Olczak czytaj MZK dotrzyma słowa danego rok temu…..powraca były sztab, doping (nawiasem mówiąc najlepszy w Polsce…..nie jeden były to mówił) myślę i ja że to realne. Tylko ten fotel mięęęęęęki?…..dla niektórych za bardzo. :rozwija: :rozwija:

  1. marek23.Z wieloma ludźmi tutaj,mogę się nie zgadzać.Ale twoje komentarze są wyjątkowo wkurwiające.Piszesz bez ładu i składu,bzdury i debilizmy.Przykłady,tylko z tego i poprzedniego tematu.
   Rok temu miałeś KKS.Czy ty w ogóle wiesz co ten skrót znaczy?
   Piszesz o szatni.Co ty możesz o tym wiedzieć,jak nawet na mecze nie chodzisz.A w szatni to pewnie nigdy nie byłeś.
   Komplet kibiców.
   Teraz mylisz MKS z MZK.
   Najlepszy doping w Polsce na K6.
   Skoro nie chodzisz na mecze.Przestań się udzielać w komentarzach.

  2. Chodzi na mecze, czy nie chodzi, to nie jest przesądzające. Najważniejsze jest to, co napisałeś: pisze losowe słowa, zdania, wypowiedzi, które chyba nigdy nie miały sensu… może jakiś ban?

  3. Szanowni Koledzy!
   Odwalcie się od marka23!
   To jest alter ego szanownego Redaktora Naczelnego. Kwikster stworzył go po to, żeby każdy z użytkowników mógł mieć, mile łechcące samopoczucie, przeświadczenie, że jest ktoś głupszy od niego. Taki socjotechniczny zabieg dla poprawienia naszych humorów.
   W realu marek23 nie istnieje.
   😆 😆 😆

  4. Hormizdas.Po tym co tu napisałeś,kolegami nie zostaniemy.Wynika z tego, że wraz z redaktorem, uważacie nas, czytelników tej strony za głupków.
   Może w tobie, debilne wpisy marka23, wzbudzają przeświadczenie o którym piszesz.Ale nas z tym nie łącz.
   marek23 to redaktor naczelny.Najpierw pisze artykuły,a później sam usilnie udziela się w komentarzach.Mało tego.Namawia do bojkotu,pluje,szczuje i szkaluje.Dno i metr mułu.
   Do zobaczenia w realu.

  5. Kolego chudy!
   Nie spinaj się zbytnio, bo to szkodzi na cerę. Nie złapałeś po prostu ironii, chociaż bardzo się starałem i nawet dorysowałem te śmiejące się gąbki, co jak mnie pouczał syn, ma uzmysławiać niezbyt lotnym odbiorcom, że to żart.

  6. Ja nie miałem problemów z odczytaniem przekazu i nawet uważam, że żart był udany ;).

 3. W zeszłym sezonie były transmisje, a na stadion nie przychodziło po 200 osób, więc frekwencja raczej nie zależy od tego.
  Chociaż MKS chyba właśnie taką taktykę przyjął.
  Nie pytałem czy ktoś wie, o domysły, tylko jakieś oficjalne dane.
  Może ktoś z ramienia jakiegoś stowarzyszenia, albo np. z „administracji” DumyStolicy wysłałby oficjalne zapytanie w tej sprawie do PTS?
  Kibice mieszkający dalej nie mają możliwości często przyjeżdżać na stadion, a możliwość oglądania wszystkich meczów może się Polonii tylko przysłużyć.

 4. @Kwikster
  Ok, tak myślałem.
  Potwierdza to, że działacze MKS-u raczej nie mają pojęcia o prowadzeniu drużyny seniorskiej.
  Możliwość oglądania meczów może prędzej przyciągnąć ludzi na stadion, niż na odwrót.
  Nie mówiąc już o przyciągnięciu sponsorów…

 5. ………..kiedyś kropki Was (niektórych), póżniej styl pisana (niektórych)….ortografia ( niektórych) . A dziś że ja stworzony……
  Może inaczej:)….tak JESTEM „””MOŻE”””OSOBĄ KONTROWERSYJNĄ. A tak naprawdę to mam zasady……………co do szatni? wiadomo nie byłem tam, ale czytam i PAMIĘTAM a nie jak nietórzy zapominają. Była mowa rok temu Kosmal dobry „DUCH” w szatni, pół roku temu NASTEPNY ( chyba wiadomo KTO to tylko pół roku temu:)).
  …….Hormizdas…takiś mocny, może się spotkamy przed meczem? zobaczymy czy taki jesteś mocny i w REALU?.

  1. Podobno nie chodzisz ostatnio na mecze.
   Ale jeśli dla mnie zdecydujesz się przyjść, to bardzo chętnie się spotkam. Ba, nawet piwo postawię przed meczem, o ile jesteś pełnoletni. Tylko zwolnij nieco z tym odgrażaniem, bo możesz się niechcący przejechać.

 6. …chudzielcu (jakiś ty inteligent ::)))……………….nie jeden piłkarz mówił o Naszym dopingu, tak trzeba brać ilosc kibiców (dół tabeli niestety) ……….
  co do bojkotu?…..ja mówię TYLKO o sobie i MOICH znajomych. Co do spotkania z tobą możemy

Dodaj komentarz