Polonia zagrała w sobotę z GKP Targówek Warszawa. Na Kołowej podopieczni Piotra Szczechowicza wywalczyli jeden punkt. W związku ze zmianą na stanowisku trenerskim widzieliśmy lekką zmianę koncepcji.

Zespół zagrał w ustawieniu 1-4-4-2, a nie jak do tej pory 1-4-5-1. Szczechowicz grę oparł o innych zawodników niż Piotr Dziewicki. Najważniejszą różnicą jest podejście do sprawy Adama Czerkasa, którego „Chrumek” nie widział w składzie „Czarnych Koszul”. U byłego szkoleniowca siedleckiej Pogoni Czerkas zagrał w wyjściowym składzie i… był wyróżniającą się postacią.

Adrian Ligienza

Adrian Ligienza (fot. Lugher77 / dumastolicy.pl)

Szczechowicz nie widział w składzie Adriana Ligienzy. Co ciekawe z jego numerem („7”) zagrał w środku pola Rafał Kosiec. Takie „historie” w niższych klasach rozgrywkowych gdzie drużyny rzadko przywiązują uwagę do spraw związanych z numeracją zawodników to norma jednak w profesjonalnej Polonii to pierwszy wypadek tego typu od czasu degradacji. Może to nieistotne przeoczenie albo fakt wskazujący na kończący się czas byłego gracza Wisły w naszym klubie.

Niepewny przyszłości może być także Marcin Kruczyk, którego na Konwiktorską ściągał Emil Kot. Jego styl nie do końca odpowiada nowemu szkoleniowcowi. Być może młody zawodnik będzie skazany na poszukiwania nowego pracodawcy…

Ciekawi swojej przyszłości mogą być także Adam Grzybowski i Dawid Klepczyński. Byli gracze MKS-u Kutno „zamienili się” rolami. „Grzybka” nie widział w składzie Dziewicki, a Klepczyńskiego Szczechowicz…

Już w środę rozegramy pierwszy mecz u siebie w tym sezonie. Rywalem będzie zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki (8 zespół poprzedniego sezonu III ligi). Poloniści po dwóch meczach wyjazdowych zdobyli 1 pkt. Jest to bardzo ważne spotkanie. Godziny otwarcia kas:

  • poniedziałek 16-20
  • wtorek 16-20
  • środa 13-20

Przypominamy! Kupujemy na razie tylko bilety. Nie będzie transmisji w PTSportowa. Dzień później telewizja wyemituje skrót z tego spotkania.

Na tę chwile do wykonania oprawy powstańczej brakuje 5264zł. Do meczu pozostały już tylko dwa dni. Żeby zaprezentować oprawę w terminie niezbędna jest wasza pomoc. Zachęcamy do dalszych wpłat. Wszytko w waszych rękach!

Numer konta do wpłat (w tytule Powstanie): 81 2490 0005 0000 4000 1454 2666

Przypominamy, że pierwszy raz oprawa powstańcza zostanie zaprezentowana na trybunie głównej, liczymy na Waszą hojność i wierzymy że uda nam się stworzyć oprawę jakiej na Polonii jeszcze nie było.

Debiuty w nowych klubach zaliczyli byli gracze Polonii: Aleksander Fogler w Mazowszu Grójec, Jacek Karbowniak w Łódzkim KS, Kacper Lachowicz w Olimpii Zambrów i Patryk Strus w Bzurze Chodaków Sochaczew.

Źródło: własne / Ultras Enigma / Olimpia Zambrów / Wielka Polonia