Szczechowicz zamiesza w składzie. Bilety na Lechię

Polonia zagrała w sobotę z GKP Targówek Warszawa. Na Kołowej podopieczni Piotra Szczechowicza wywalczyli jeden punkt. W związku ze zmianą na stanowisku trenerskim widzieliśmy lekką zmianę koncepcji.

Zespół zagrał w ustawieniu 1-4-4-2, a nie jak do tej pory 1-4-5-1. Szczechowicz grę oparł o innych zawodników niż Piotr Dziewicki. Najważniejszą różnicą jest podejście do sprawy Adama Czerkasa, którego „Chrumek” nie widział w składzie „Czarnych Koszul”. U byłego szkoleniowca siedleckiej Pogoni Czerkas zagrał w wyjściowym składzie i… był wyróżniającą się postacią.

Adrian Ligienza
Adrian Ligienza (fot. Lugher77 / dumastolicy.pl)

Szczechowicz nie widział w składzie Adriana Ligienzy. Co ciekawe z jego numerem („7”) zagrał w środku pola Rafał Kosiec. Takie „historie” w niższych klasach rozgrywkowych gdzie drużyny rzadko przywiązują uwagę do spraw związanych z numeracją zawodników to norma jednak w profesjonalnej Polonii to pierwszy wypadek tego typu od czasu degradacji. Może to nieistotne przeoczenie albo fakt wskazujący na kończący się czas byłego gracza Wisły w naszym klubie.

Niepewny przyszłości może być także Marcin Kruczyk, którego na Konwiktorską ściągał Emil Kot. Jego styl nie do końca odpowiada nowemu szkoleniowcowi. Być może młody zawodnik będzie skazany na poszukiwania nowego pracodawcy…

Ciekawi swojej przyszłości mogą być także Adam Grzybowski i Dawid Klepczyński. Byli gracze MKS-u Kutno „zamienili się” rolami. „Grzybka” nie widział w składzie Dziewicki, a Klepczyńskiego Szczechowicz…

Już w środę rozegramy pierwszy mecz u siebie w tym sezonie. Rywalem będzie zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki (8 zespół poprzedniego sezonu III ligi). Poloniści po dwóch meczach wyjazdowych zdobyli 1 pkt. Jest to bardzo ważne spotkanie. Godziny otwarcia kas:

 • poniedziałek 16-20
 • wtorek 16-20
 • środa 13-20

Przypominamy! Kupujemy na razie tylko bilety. Nie będzie transmisji w PTSportowa. Dzień później telewizja wyemituje skrót z tego spotkania.

Na tę chwile do wykonania oprawy powstańczej brakuje 5264zł. Do meczu pozostały już tylko dwa dni. Żeby zaprezentować oprawę w terminie niezbędna jest wasza pomoc. Zachęcamy do dalszych wpłat. Wszytko w waszych rękach!

Numer konta do wpłat (w tytule Powstanie): 81 2490 0005 0000 4000 1454 2666

Przypominamy, że pierwszy raz oprawa powstańcza zostanie zaprezentowana na trybunie głównej, liczymy na Waszą hojność i wierzymy że uda nam się stworzyć oprawę jakiej na Polonii jeszcze nie było.

Debiuty w nowych klubach zaliczyli byli gracze Polonii: Aleksander Fogler w Mazowszu Grójec, Jacek Karbowniak w Łódzkim KS, Kacper Lachowicz w Olimpii Zambrów i Patryk Strus w Bzurze Chodaków Sochaczew.

Źródło: własne / Ultras Enigma / Olimpia Zambrów / Wielka Polonia

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Szczechowicz zamiesza w składzie. Bilety na Lechię

 1. A oprawa na cześć odprawy Olczaka to kiedy będzie ??? Na ch..j wydawać tyle kasy na jakąkolwiek inną oprawę w sytuacji gdy klub jest na krawędzi upadku przez jedną osobę ???
  A ten członek zarządu w MKS to już jest, bo chyba nie. Mijają kolejne dni a WP brnie w ten skompromitowany od czasu skandalicznego zwolnienia Chrumka układ, tracąc czas. Rzygać się chce.
  Wszyscy sponsorzy w zeszłym roku przyszli do MKS dzięki WP. WP przekazywała MKS-owi pieniądze od kibiców. Dlaczego te mądre głowy negocjatorów nie wymyśliły dotąd, żeby sponsorzy płacili WP, a WP miała umowę sponsorską z MKS-em ???
  Żadnej oprawy na meczu klubu zarządzanego przez złodziei być nie powinno, bo to nie Nasz klub.

  1. Zdaje się, że niestety niektórzy zaczynają o tym wszystkim zapominać… Najlepsze, że to nie będzie członek zarządu, tylko pełnomocnik :> Żadne umocowanie prawne moim zdaniem. Ochłap jak zwykle.

 2. Wydawanie pieniędzy ze zbiórki na jakąkolwiek oprawę, w sytuacji w której nie wiadomo co ze sponsorami i jaka jest sytuacja z zaległościami na pensje piłkarzy i sztabu – to jest jakaś totalna bzruda. Widzę to tak: klub powie jak wyglądają finanse, jeśli będzie okej (w perspektywie całego sezonu) to wtedy mogę dawać kasę na oprawę.

 3. dla mnie również wydawanie takiej kasy to jest w tej chwili głupota. ale taka jest prawda że każdy przeznacza kasę na co uważa za słuszne. co za tym idzie ja po prostu na oprawy nie daje kasy i tyle. skoro udało się pomimo reszty innych problemów nazbierać taką sumę to proszę bardzo, niech oprawa będzie, mi na pewno przeszkadzać nie będzie

 4. Pikniku skasowałeś mi pointę, ponieważ chciałem napisać dokładnie to samo co Ty. Robienie oprawy czy jakichkolwiek jasełek dla pustych siedzisk na Kamiennej to b. delikatnie rzecz określając- głupota.

 5. Fakt że mamy teraz taką sytuację że tysiące na oprawy są raczej zbędne. Ale sądzę że dla tej jednej oprawy Powstańczej można by patrzeć na to mniej krytycznie ale uważam że ważniejsze od „modnych” ostatnio opraw są czyny….i zamiast mega drogiej oprawy…wystarczyłaby symboliczna flaga i odśpiewanie hymnu Polski. Na cenach opraw się nie znam…ale domyślam się że np. flaga 5m na 5m z symbolem Walczącej Polski….nie kosztuje 5000zł….grunt by doceniać Powstańców na prawdę…(tam w sercu).

  A co do „kolegów” zza miedzy….uważam że nie ma sensu ścigać się z nimi jeśli chodzi o takie pokazówki….jakby chodziło o to żeby ktoś sobie coś udowodnił…to lepiej by było zrobić taką „oprawę”…żeby rodowici Warszawiacy podnieśli w górę swoje dowody osobiste z miejscem urodzenia….a potem niech to samo zrobi legia…..i okazało by się ile żylety to „Warszawa” ….sądzę że trzeba byłoby to liczyć w promilach…i byłaby to tak mała ilość że śmiało by można po tym prowadzić…. 😉

Dodaj komentarz