Odpowiedź MKS-u na dymisję Dziewickiego

W piątek wieczorem wypłynęła nowina o tym, że Piotr Dziewicki podał się do dymisji. „Chrumek” jednak poprowadził drużynę w spotkaniu z Wartą Sieradz (0:2). MKS zamieścił na stronie oświadczenie dotyczące tej sytuacji:

Marek Chański, Piotr Dziewicki, Emil Kot
Marek Chański, Piotr Dziewicki, Emil Kot (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

Szanowni Państwo, Sympatycy i Kibice Polonii Warszawa,

w nawiązaniu do pojawiających się informacji dotyczących zwolnienia Piotra Dziewickiego z funkcji trenera naszej drużyny czujemy się zobowiązani przekazać parę szczegółów celem wyjaśnienia całej sytuacji.

Po niewątpliwym sukcesie jakim był wywalczony w zupełnie nowej rzeczywistości awans do III ligi warszawska Polonia stanęła przed kolejnymi wyzwaniami sportowymi, organizacyjnymi i ekonomicznymi. W miesiącach letnich skład drużyny został niewątpliwie wzmocniony. Do zachowania płynności finansowej konieczne były także rozstania z niektórymi zawodnikami. Rozstania te miały różne powody (sportowe, finansowe, itp), ale niewątpliwie przyczyniły się do podniesienia poziomu sportowego i pozwoliły na  włączenie naszych zdolnych wychowanków do drużyny seniorów. W okresie przygotowawczym pojawiło się wielu zawodników, ale pozostali z nami tylko ci, którzy prezentując odpowiednio wysoki  poziom sportowy zgodzili się na nasze warunki kontraktowe.

Trenerzy Piotr Dziewicki oraz Marek Chański otrzymali propozycje kontraktów – finansowe aspekty zostały zaakceptowane przez wszystkie strony. Trener Piotr Dziewicki postawił trudny do zrealizowania na tym poziomie rozgrywkowym punkt dotyczący odszkodowania za ewentualne wcześniejsze rozwiązanie kontraktu (niezależnie od tzw. miejsca w tabeli). Mając na uwadze aktualne warunki ekonomiczne oraz cel jakim jest uzyskanie awansu do II ligi niemożliwą jest zgoda na tak trudną do ewentualnego zrealizowania klauzulę. Mamy jednak nadzieję na osiągnięcie porozumienia co przyczyni się do ustabilizowania sytuacji organizacyjnej i finansowej warszawskiej Polonii, a w dalszej perspektywie pozwoli na jej rozwój.

Poniżej występ Roberta Gawkowskiego w programie „1 na 1”:


Zapisy na mecz wyjazdowy z GKP Targówek w środę. Więcej informacji wkrótce…

Źródło: własne / Canal+ / Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Odpowiedź MKS-u na dymisję Dziewickiego

  1. MKS jest tuż za JW ale niewiele przed Yyrkiem w swoich działaniach, chcą mieć wszytko, być na świeczniku ale kasy nima i co chwila dostają kolejnego gonga za dziwne decyzje. Skąd tyle niechęci i działań na nie, nikt z kibiców przecież nie źle dla klubu, a zapał z każdym tygodniem takich przepychanek niestety słabnie

    „Po niewątpliwym sukcesie jakim był wywalczony w zupełnie nowej rzeczywistości awans do III ligi warszawska Polonia stanęła przed kolejnymi wyzwaniami sportowymi, organizacyjnymi i ekonomicznymi.” Zamiast korzystać z okazji, że taki sukces udało się osiągnąć i wyhaczyć jakiegoś chociaż jednego dodatkowego konkretnego sponsora my dostaliśmy rozstania z pilarzami fakt roszady tak czystka raczej nie.
    W IV lidze wystartowaliśmy dzięki MKSowi i chwała im za to, jednakże współpraca miała wyglądać z deka inaczej, nie sądziłem że będą aż takie różnice w zdaniu i działaniu, o które prędzej posądził bym kogoś z zewnątrz (JW, Król i pomagierzy typu Szala, a nie ludzi stąd), okazja była rok temu, pół roku temu i przed startem III ligi żeby wszytko pod względem zarządzania organizacji drużyną/klubem było rozłożone miedzy zainteresowanych. Był zaproponowany model społecznościowy entuzjastycznie przyjęty nie tylko przez kibiców, wtedy mks może i chciał ale wolał oklepany temat funkcjonowania potem wtrącił się Popielarz z kontynuacją działań w realiach dwóch poprzednich właścicieli którym jak widać nie wyszło.

    Albo dojdziemy do porozumienia i wszyscy powiedzą wspólnie jedna Polonia albo się nie dogadamy i jakoś to przeżyjemy to zostaniemy na tym wyp…zdowiu cholera wie jak długo, a to nie nasze miejsce.

    Dobre 1na1 z Gawkowskim 🙂

Dodaj komentarz